Aicina apmeklēt pasākumu “DZĪVĀ BIBLIOTĒKA – VIJA VĒTRA”

10.05.2019.

Projekta “Mārupe-mūsu mājas” ietvaros Biznesa Vēstniecība sadarbībā ar Mārupes novada Domi aicina apmeklēt pasākumu “DZĪVĀ BIBLIOTĒKA
– VIJA VĒTRA”.

23. maijā plkst. 19.00, tikšanās ar leģendāro Amerikā dzīvojošo dejotāju un deju pasniedzēju Viju Vētru, kurai nesen apritēja 96 gadi!

vija

Var droši apgalvot – Vija Vētra ir apdejojusi apkārt zemeslodei. Septiņdesmit piecu skatuves gadu laikā dejots gan Austrālijā, Amerikā, Indijā, gan Afejas templī Eginas salā Grieķijā, kā arī Lielbritānijas karalienei Elizabetei II Sadler’s Wells teātrī Londonā. Pasaules izstādē Ņujorkā 1964. gadā Baltijas valstu programmā dejota Latviešu svīta. Tomēr vissirsnīgākās jūtas Vijai Vētrai ir dejojot Latvijā. Par sensāciju ir kļuvusi Talsu baznīcā 2012. gadā izdejotā Andreja Eglīša un Lūcijas Garūtas tautas lūgšana “Dievs, Tava zeme deg!”.

Imants Ziedonis savulaik uzaicināja mākslinieci braukt uz Latviju pēc ilgajiem atšķirtības gadiem. Nu varam justies lutināti, jo Vija Vētra kopš 1990. gada katru gadu mēro tālo ceļu no Ņujorkas. Māksliniece Latvijā dažādās pilsētās iestudē horeogrāfijas, dejo koncertos un sniedz dejas un arī dzīves meistarklases.

Lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu, lai reģistrētu bezmaksas dalību pasākumā: https://www.biznesavestnieciba.com/BVpasakumi/V.V%C4%93tra

Vietu skaits ierobežots! Pieteikšanās obligāta.

Līdzfinansējums projektu konkursā “Mārupe mūsu – mājas 2019” projekta “Dzīvā bibliotēka" īstenošanai, līdzdarbības līguma Nr. 1/4-6/5-2019.