PII „Zeltrīti” piedalās pirmajā ekoprogrammā bērnudārziem "Cūkmena detektīvi”

23.03.2015.

Lai izglītotu bērnus par tīru mežu nozīmi un stiprinātu viņos atbildību pret apkārtējo vidi, AS “Latvijas valsts meži” ir radījuši īpašu ekoprogrammu bērnudārziem “Cūkmena detektīvi”, kurā piedalīsies arī PII „Zeltrīti”. Tās ietvaros „Zvirbulīšu” un „Stārķīšu” grupu bērni kopā ar pedagogiem atklās dažādus meža noslēpumus un kļūs par Cūkmena detektīviem. Šajā pavasarī programmas pilotprojekts tiks īstenots tikai 10 Latvijas bērnudārzos, taču jau rudenī programmā varēs iesaistīties arī pārējie interesenti.

Ekoprogrammā “Cūkmena detektīvi” bērniem būs jāizmeklē četras tēmas, veicot noteiktus detektīvu soļus jeb uzdevumus, lai atklātu labo un slikto mežā. Atklājumi notiks atraktīvā veidā – ar rotaļu, dziesmas, pasaku, dažādu vizualizāciju, Cūkmena lelles un citu materiālu palīdzību.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“Jaunos detektīvus aicināsim iepazīt meža netīros noslēpumus, doties man pa pēdām un atklāt cūcības Latvijas valsts mežos, lasīt pasakas, spēlēt Cūkmena cirku, Cūkmena dziesmas pavadībā izdejot īpašo Cūkmena deju, apgūt Cūkmena alfabētu, kā arī audzēt paši savus kokus un uzzināt, kā rodas skābeklis,” stāsta tīru mežu aizstāvis un programmas “Cūkmena detektīvi” galvenais varonis Cūkmens, kurš ikdienā rūpējas, lai Latvijas valsts meži būtu tīri no atkritumiem.

Ekoprogramma bērnudārziem “Cūkmena detektīvi” tapusi LVM sociālās kampaņas “Nemēslo mežā!” ietvaros, kurā LVM līdz šim aktīvi uzrunāja galvenokārt skolēnus un pieaugušos. „Taču izpratni par tīru mežu nozīmi un atbildību par vidi mums apkārt ir būtiski veidot jau bērnībā,” norāda LVM komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

„Zeltrītu” bērni jau 2013./2014.māc.gadā ar aizrautību piedalījās eko projektā „Klimata pārmaiņas”, kurā izzinājām, kā klimata pārmaiņas ietekmē mežu, jo neatjaunojamo dabas resursu daudzums nākamajām paaudzēm ir atkarīgs no mūsu rīcības šodien! Eko projekta nedēļas ietvaros bērni zīmēja, veidoja un aplicēja mežus tādus, kādus viņi vēlētos tos redzēt – nepiesārņotus un sakoptus, tikās ar Cūkmenu. „Zvirbulīšu” grupa jau vairākkārt viesojusies arī LVM mežniecībās. „Dzirdēt un redzēt attēlos, kā tiek atjaunoti meži, ir viens, bet piedalīties šajā procesā ir daudz vērtīgāk. Arī šogad bērniem būs iespēja pašiem audzēt stādiņus - notiek lielais brīnums – no sēkliņām izdīgst priedes asniņš, kurus bērni tā vien grib ātrāk aiznest mājās un pārstādīt lielākos podiņos, vēlāk arī mežā! Esmu pārliecināta, ka šo pieredzi „Zvirbulīšu” bērni atcerēsies un stāstīs par to arī citiem!” saka „Zeltrītu” skolotāja Diāna Pētersone.

Šajā pavasarī ekoprogrammas “Cūkmena detektīvi” pilotprojektā, kurš notiks desmit Latvijas bērnudārzos, piedalīsies arī „Zeltrītu” „Stārķīšu” grupa. Audzinātājas kopā ar bērniem četru nodarbību laikā iepazīs programmas izstrādātos materiālus un atklās meža noslēpumus, pēc tam sniedzot programmas novērtējumu. Rudenī pilnveidotajā programmā varēs iesaistīties visi Latvijas bērnudārzi.