Mārupietis K.Zvejnieks 3.vietā FIS slalomā Krievijā

31.03.2016.

Krievijas čempionātā un FIS sacensībās slalomā Poļarniji Zori vīriešiem pāri par 70 dalībnieku konkurencē trešo vietu ieguva Latvijas kalnu slēpotājs mārupietis Kristaps Zvejnieks, kurš uzvarētājam un trīs reizes pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā iekļuvušajam krievam Pāvelam Trikičevam divu braucienu summā zaudēja 0,65 sekundes un nopelnīja 16,24 FIS punktus.

K_Zvejnieks_BK_2016

Galvenais favorīts un pagājušajās sezonas pasaules kausa kopvērtējuma trešais labākais slalomists Aleksandrs Horošilovs izstājās jau pirmajā braucienā, informē Latvijas Slēpošanas savienības preses sekretārs Ivars Bācis. Sievietēm uzvaru svinēja pasaules ranga 45.vietā esošā Ksenija Alopina. Savukārt Opdālē notikušajā Norvēģijas čempionāta nobraucienā no 29 dalībniecēm Agnese Āboltiņa ierindojās 15.vietā, uzvarētājai piekāpjoties par 3,7 sekundēm.

Sievietēm bez mājiniecēm un mūsu valsts bija pārstāve no Ukrainas, bet vīriešiem arī no Somijas, Kazahstānas un Uzbekistānas. Pirmajā braucienā mārupietis K.Zvejnieks uzrādīja 3.laiku – 46,86 sekundes, taču samērā daudz, gandrīz sekundi (0,97 s), atpalika no līdera. Otrajā braucienā Kristapam sanāca uzrādīt otro laiku (+0,21 s), apsteidzot vienu un arī palaižot garām vienu konkurentu, līdz ar to beigās tā pati trešā vieta palika. Uzvaru svinēja trīs reizes pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā tikušais Pāvels Trikičevs (pa reizei kombinācijā, milzu slalomā un slalomā – aut.piez.), kurš jaunajā FIS listē slalomā ir netālu aiz K.Zvejnieka 80.vietā.

Mārupietis Miks Zvejnieks divu braucienu summā piekāpās 3,21 sekundi, ierindojoties 8.vietā un nopelnot 35,80 FIS punktus, kas par desmit atpaliek no viņa labākā rezultāta. Pārējie trīs mūsējie Žaks Gedra, Dāvis Zvejnieks un Elvis Opmanis nefinišēja pirmajā braucienā.

Tikmēr sievietēm šodien bija Krievijas čempionāts, kur uzvaru svinēja galvenā favorīte Ksenija Aļopina. Viņai nesanāca pirmais brauciens, bet otrajā Krievijas pārstāve parādīja klasi un pārākumu pār citām konkurentēm, pelnīti iegūstot pirmo vietu un nopelnot 8 FIS punktus. No 42 dalībniecēm pirmajā braucienā nefinišēja vienpadsmit kalnu slēpotājas, starp kurām diemžēl bija arī Liene Bondare.

Tikmēr Agnese Āboltiņa Opdālē jau nedaudz labāk veica nobraucienu Norvēģijas čempionātā nekā oficiālajos treniņos iepriekšējās divas dienas un no uzvarētājas atpalika jau mazāk par četrām sekundēm – 3,7 sekundes, kas ļāva apsteigt 14 konkurentes un ieņemt 15.vietu. Uzvarēja šosezon divas reizes 21.vietu pasaules kausa posmos nobraucienā izcīnījusī 24 gadus vecā norvēģiete Ragnhilda Movinkele., apsteidzot divas talantīgās jauniņās norvēģu juniores Kajsu Liji un Kaju Norbī.

Rīt Poļarniji Zori vēl viens slaloms, bet Opdālē Alpu kombinācija un supergigants.