Mārupieši - vieni no aktīvākajiem atkritumu šķirošanā

08.11.2019.

Līdz ar atkritumu šķirošanas infrastruktūras attīstību un paplašināšanu Latvijas novados mainās arī iedzīvotāju paradumi. Vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” šogad veiktajā klientu aptaujā noskaidrots, ka Mārupē savus mājsaimniecībā radītos atkritumus šķiro jau teju 82%  novadnieku, kas, salīdzinot ar vidējo Latvijā, ir ļoti augsts rādītājs.

Paraugoties kopējos skaitļos, valstī atkritumu šķirošanā iesaistās vidēji 56% iedzīvotāju, kas ir par 26 procentpunktiem zemāks rādītājs, nekā Mārupes novadā. Savukārt SIA “Eco Baltia vide” apsaimniekotajos reģionos vidējie rādītāji sasnieguši gandrīz 70%  slieksni. Taču, neskatoties uz šo visai augsto reģionu kopvērtējumu, mārupiešiem izdevies stabili iekārtoties godpilnajā līdera lomā.  

Aptaujas dati parāda to, ka novada iedzīvotājiem rūpes par apkārtējo vidi ir īpaši svarīga ikdienas sastāvdaļa. Augstā pozīcija liecina gan par cilvēku izpratnes līmeni un atbildības sajūtu pret apkārtējo vidi, gan daudzveidīgiem un ērti pieejamiem šķirošanas risinājumiem. Šobrīd novadā SIA “Eco Baltia vide” nodrošina plašas iespējas atkritumu šķirošanai. Šķirošanas konteineri vieglajam iepakojumam (plastmasai, papīram un metālam) un stikla iepakojumam (stikla pudelēm un burkām) pieejami gan pie daudzdzīvokļu namiem, gan arī privātmājām. Pie mazāka atkritumu apjoma pieejamas arī speciālās atkritumu šķirošanas somas, kā arī, nepieciešamības gadījumā, iedzīvotājiem ir iespēja pieteikt bioloģisko atkritumu atsevišķu šķirošanu. Tāpat šā gada oktobrī pie Mārupes “RIMI” uzstādīts šķirošanas konteiners tekstilam.

Vienlaikus iedzīvotāji arī turpmāk aicināti pievērst uzmanību pareizas šķirošanas pamatprincipiem un konteineros ievietot tikai tos iepakojumu un materiālu veidus, kuri norādīti uz šķirošanas tvertņu norādēm.  

  • Plastmasas, papīra, metāla iepakojuma šķirošanas konteineri paredzēti tādiem iepakojumiem kā dzērienu plastmasas pudeles, šampūnu un dažādu saimniecības līdzekļu pudeles, kartona sulas un piena pakas jeb tetrapakas, plastikāta maisiņi,  kā arī grāmatas, žurnāli, bundžas u.c.
  • Stikla konteinerā ievietojamas tikai dzērienu stikla pudeles un burkas.

Tostarp būtiski atcerēties, ka iepakojumam jābūt tīram no jebkādām ēdienu un citu vielu paliekām. Tāpat tos vēlams saplacināt, nodrošinot iespēju konteineru piepildīt maksimālā apjomā, tādējādi rūpējoties par kaitīgo izmešu samazināšanu, pārvadājot “tukšu gaisu”.

SIA “Eco Baltia vide” pateicas Mārupes novadam par dalību vides ilgtspējas uzturēšanā, aktīvi piedaloties atkritumu šķirošanas procesā!

Plašāka informācija par šķirošanas iespējām un citiem SIA “Eco Baltia vide” piedāvātajiem pakalpojumiem pieejama, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz e-pastu marupe@ecobaltiavide.lv.