Mārupes novada pašvaldības policija par notikumiem novadā

08.10.2019.

Laika posmā no 1.septembra līdz 30.septembrim Mārupes novada pašvaldības policijas dežūrdaļa ir saņēmusi un apkalpojusi 152 izsaukumus.

01.09.2019. plkst .00:29 tika saņemta informācija, ka Mārupē, Pētera ielā tiek traucēts nakts miers. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka privātīpašumā tiek atskaņota skaļa mūzika. Ar mājas īpašnieku tika veiktas preventīva rakstura pārrunas, kuru laikā mūzikas skaļums tika samazināts un persona atvainojās par notikušo. Policijas darbinieki ierobežojas ar mutvārdu aizrādījumu.

02.09.2019. plkst. 13:43 tika saņemta informācija, ka Mārupē, Olgas ielā tiek dedzināti atkritumi, kas rada piedūmojumu. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka persona veic īpašuma sakopšanas darbus un dedzina sausās lapas un zarus. Personai tika izskaidrots, ka atkritumus dedzināt nedrīkst un par to ir paredzēta administratīvā atbildība. Persona savu vainu atzina un ugunskuru nodzēsa. Policijas darbinieki ierobežojās ar mutisku aizrādījumu.

03.09.2019. plkst. 15:20 patrulēšanas laikā tika saņemta informācija par divām aizdomīgām personām Mārupē. Nekavējoties ierodoties norādītajā vietā tika sastaptas divas personas, kuras paskaidroja, ka meklējot pudeles un metālu. Pie pārbaudes noskaidrojās, ka personām nav deklarētas dzīvesvietas. Uzsākta administratīvā lietvedība.

04.09.2019. plkst. 18:20 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, par to ka Daugavas ielas malā guļ kāds vīrietis stiprā alkohola reibumā. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā, informācija apstiprinājās. Ņemot vērā, ka personai bija redzami nobrāzumi un sasitumi, uz notikuma vietu tika izsaukta Neatliekamā medicīniskā palīdzība. Personai hospitalizācija nebija nepieciešama. Par notikušo tika  uzsākta administratīvā lietvedība.

06.09.2019. plkst. 05:28 tika saņemts izsaukums uz Skulti, par to ka uz ielas guļ kāda persona, kurai iespējams nepieciešama palīdzība. Uz notikumu vietu tika izsaukta Neatliekamā medicīniskā palīdzība. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka persona guvusi traumas iespējams krītot no augstuma. Persona tika hospitalizēta. Par notikušo tika informēta Valsts policija, kura pārņēma tālāko apstākļu noskaidrošanu.

08.09.2019. plkst. 01:48 tika saņemts izsaukums uz Jaunmārupi, kur degvielas uzpildes stacijā atrodas motorollera vadītājs iespējams alkohola reibumā. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā  tika aizturēta nepilngadīga persona, kura vairāk nekā 1 promiles alkohola reibumā vadīja motorolleri. Uz notikumu vietu tika izsaukta Valsts policijas Ceļu policija, kura pārņēma tālākās darbības.

08.09.2019. plkst. 14:45 Policijas ekipāža ievēroja Mārupē pie veikala TOP automašīnu, kuras vadītāja braukšanas manieres liecināja, ka persona ir alkohola reibumā. Automašīna tika aizturēta. Pie pārbaudes noskaidrojās, ka tās vadītājs atrodas 1,7 promiļu reibumā. Uz notikumu vietu tika izsaukta Valsts policijas Ceļu policija, kuras darbinieki pārņēma tālākās darbības.

10.09.2019. plkst. 17:24 tika saņemts izsaukums uz Jaunmārupi, kur kāda persona uz ielas sastapusi mazgadīgu bērnu bez pieaugušā klātbūtnes. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika noskaidroti apstākļi un bērns nogādāts dzīvesvietā. Par notikušo tika uzsākta resoriskā pārbaude.

11.09.2019. plkst. 07:44 tika saņemts izsaukums uz Vecozolu ielu, kur kāda persona stiprā alkohola reibumā neadekvāti uzvedās. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā informācija apstiprinājās. Persona tika aizturēta un nogādāta pašvaldības policijā apstākļu noskaidrošanai. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība.

15.09.2019. plkst. 14:48. tika saņemts izsaukums, ka Jaunmārupē pie veikala uz zemes atrodas persona alkohola reibuma stāvoklī. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka personai ir kustību traucējumi un tā ir bezpalīdzīgā stāvoklī. Pēc personas lūguma tā tika nogādāta dzīvesvietā.

18.09.2019. plkst. 11:43. tika saņemts izsaukums, ka Mārupē pie kāda īpašuma atrodas aizdomīga persona kura neadekvāti uzvedas. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka persona nav alkohola reibumā, bet iespējams atrodas narkotisko vielu reibumā. Persona nogādāta Valsts policijā administratīvās lietvedības uzsākšanai un nogādāšanai uz ekspertīzi.

21.09.2019. plkst. 04:58. tika saņemts izsaukums, ka Mārupē pie kāda īpašuma atrodas aizdomīga persona kura neadekvāti uzvedas. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka persona sabiedriskā vietā ir tādā alkohola reibumā, kas aizskar cilvēka cieņu. Persona tika aizturēta un apstākļu noskaidrošanai nogādāta pašvaldības policijā. Uzsākta administratīvā lietvedība.

24.09.2019. plkst. 14:41 tika saņemts izsaukums, ka Mārupē pie kāda veikala automašīnā bez uzraudzības ir atstāts bērns. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka automašīnas salonā ir atstāts bez uzraudzības bērns. Ņemot vērā, ka nebija tādi apstākļi, kas apdraudētu bērna veselību, tika veikti pasākumi, lai noskaidrotu bērna vecāku atrašanās vietu. Par notikušo pret bērnu vecākiem tika uzsākta administratīvā lietvedība.

28.09.2019. plkst. 22:20 tika saņemts izsaukums, ka Mārupē Mēmeles ielā zālājā guļ kāda persona iespējams alkohola reibumā. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā tika konstatēts, ka personai ir iespējams veselības problēmas, jo tā nereaģēja un atradās bezsamaņas stāvoklī. Uz notikumu vietu tika izsaukta neatliekamā palīdzība, kura personu hospitalizēja.

Laika posmā no 1.septembra līdz 30.septembrim Mārupes novada pašvaldības policijas amatpersonas sastādīja 66 administratīvā pārkāpuma protokolus:

Pēc LAPK 171. panta 1.daļas un 2.daļas (Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu lietošanu atļāvusi pašvaldība, vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu) – 4;

Pēc LAPK 171. 1 panta 1.daļas (Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu vai atrašanās alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu ietekmē, ja pārkāpumu izdarījis nepilngadīgais) – 2;

Pēc LAPK 172. 4 panta 1.daļas (Par Bērna atstāšanu bez uzraudzības) – 2;

Pēc LAPK 186. panta 2.daļas (Par dzīvošanu bez deklarētas dzīvesvietas) – 1;

Pēc LAPK 106.panta  (Par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšana) – 4;

Pēc LAPK 167. panta (Sīkais huligānisms) – 1;

Pēc LAPK 58. panta (Par Vides piesārņošanu un piegružošanu) – 1;

Pēc LAPK 67. panta 1.daļas (Par augošu koku patvaļīgu ciršanu vai bojāšanu) – 1;

Pēc LAPK 75. panta (Par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu) – 2;

Pēc LAPK 152. pants (Par būvniecības noteikumu pārkāpšanu) – 3;

Pēc LAPK 140. pants (Par ceļu aizsardzības noteikumu pārkāpšanu) – 2;

Pēc LAPK 149. 23 panta 2. daļas (Par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu) – 4;

Pēc LAPK 149.10 panta (Par Apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu) – 28;

Pēc Mārupes novada domes saistošajiem noteikumiem – 11.