Mārupē, pie “Business Garden Rīga” virszemes autostāvvietas, atklāts jauns nolietotās elektrotehnikas savākšanas punkts

19.12.2023.

Paplašinot un uzlabojot nolietotās elektrotehnikas savākšanas infrastruktūru, SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” atklājusi jaunu nolietotās elektrotehnikas savākšanas punktu Mārupē, Vērdiņu ielā, pie “Business Garden Rīga” virszemes autostāvvietas.

Punkts sāks darboties no š. g. 19. decembra un tajā iedzīvotāji aicināti bez maksas atbrīvoties no nolietotās vai nevajadzīgās elektrotehnikas. Jaunā elektrotehnikas savākšanas punkta darba laiks būs katru dienu no 16.00 līdz 20.00, izņemot pirmdienas, kad punkts nestrādās. Pieņemšanas punktā strādās darbinieks, un elektrotehniku varēs nodot tikai punkta darba laikā. Lūgums ņemt vērā, ka elektrotehniku pie punkta atstāt nedrīkst.

Īpaši ērti, ka jaunajā elektronikas nodošanas punktā bez maksas var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c. iekārtas, kuru nodošana nereti ir ierobežota. Tāpat punktā var nodot arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces. Punktā var nodot arī uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Aicinām ievērot, ka šķirošanas punktā var nodot tikai elektropreces, akumulatorus un baterijas. Netiks pieņemti citi atkritumu veidi, piemēram, mēbeles, logi, durvis, podi u.c.

SIA “Eco Baltia vide” informē, ka Rīgā elektrotehnikas bezmaksas savākšana no mājsaimniecībām un uzņēmumiem (sākot no 40 kg) tiek nodrošināta arī ikdienā. To var pieteikt, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz e-pastu riga@ecobaltiavide.lv. Plašāka informācija par pakalpojumu pieejama uzņēmuma mājaslapā.

Tāpat SIA “Eco Baltia vide” un Latvijas Zaļais punkts atgādina, ka ikdienā veco elektroniku iedzīvotāji var nodot vairāk nekā 70 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā. Mazo tehniku un baterijas var nodot arī tirdzniecības vietās, kur uzstādītas speciālās šķirošanas kastes. Šķirošanas laukumu, kā arī specializētie bateriju nodošanas punkti, apkopoti Latvijas Zaļā punkta digitālajā šķirošanas kartē.

Svarīgi zināt un atcerēties, ka nolietota elektrotehnika un baterijas ir videi kaitīgie atkritumi, kuru sastāvā var būt bīstamas vielas, piemēram, svins, kadmijs, alva u.c. Turpretim, ja elektrotehniku un baterijas pārstrādā, rodas jaunas izejvielas, kas ir derīgas atkārtotai dažādu priekšmetu ražošanai. Līdz ar to, atbildīgi šķirojot, ir iespējams samazināt arī pirmreizējo dabas resursu izmantošanu.

Plašāka informācija par SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama www.ecobaltiavide.lv. Savukārt visa aktuālā informāciju par pareizu atkritumu šķirošanu pieejama www.zalais.lv/

 

Papildu informācija:
Alise Zvaigzne
SIA “Eco Baltia vide”
sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tel. 28780467
e-pasts: alise.zvaigzne@ecobaltiavide.lv
www.ecobaltiavide.lv
www.ecobaltia.lv