Jaunmārupē pēc ievērojamiem pārbūves darbiem atklāta Mārupes Mūzikas un mākslas skolas ēka

27.02.2023.

Piektdien, 24.februārī, Jaunmārupē, klāt esot Mārupes novada pašvaldības (turpmāk-Pašvaldība) vadībai, projektētājiem, būvniekiem, skolas audzēkņiem un viesiem, atklāta pārbūvētā Mārupes Mūzikas un mākslas skolas ēka. Skola piedzīvojusi ievērojamas pārvērtības - rekonstruēta divstāvu ēka 1024 m2 platībā un izbūvēta jauna četrstāvu piebūve 2 267 m2 platībā. Turpmāk kvalitatīvu mācību procesu mūsdienīgā un skolas vajadzībām pielāgotā vidē varēs nodrošināt 600 audzēkņiem līdzšinējo 450 vietā.

Pasākuma fotogalerija

Tā kā skolas atklāšanas pasākums sakrita ar dienu, kad pirms gada Krievija uzsāka iebrukumu Ukrainā, tad, pieminot traģiskos notikumus, tam tika veltīts īpašs koncerts, kurā uz atjaunotās skolas aktu zāles skatuves līdztekus Mārupes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem ar savu priekšnesumu priecēja arī Latvijā dzīvojošā jauniete Albīna no Ukrainas. Jaunā pārbūvētā ēka tika atklāta ar iedvesmojošām uzrunām un laba vēlējumiem skolas audzēkņiem un saimniekiem, kam sekoja simboliska lentes griešana.

Man ir patiess prieks, ka varam vērt durvis jaunas un radošas iestādes telpām, lai dotu mūsu novada bērniem iespēju pilnveidot sevi mākslā un mūzikā. Mārupes novada iedzīvotāju skaits un dzimstības rādītāji ir vieni no augstākajiem Latvijā un tuvojamies jau apaļam 40 000 iedzīvotāju skaitam. Demogrāfiskās izmaiņas liek par mūsu prioritāti virzīt izglītības jomu, tajā skaitā arī interešu izglītību. Pateicamies visiem iesaistītajiem, kas strādāja, lai Mārupes Mūzikas un mākslas skolas pārbūves projekts tiktu realizēts. Paldies projektētājiem, būvniekiem un arī Pašvaldības komandai par paveikto darbu un ieguldījumu,” savā atklāšanas uzrunā, gandarījumu paužot, teica Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ence.

Šī diena mums visiem asociējas ar visu pasauli satricinošu vēsti. Ar dienu, kad pirms gada Krievija uzsāka savu iebrukumu Ukrainā, un cīņas vēl turpinās. Mums visiem šajā trauksmainajā laikmetā ir nepieciešams kāds gaišums, un kas gan labāk dziedē dvēseli, paceļ garu un vieno mūs, kā mūzika un māksla? Tādēļ man ir prieks, ka šajā dienā varējām vērt durvis jaunas un radošas iestādes telpām, lai dotu mūsu novada bērniem iespēju pilnveidot sevi mākslās un vairotu labo,” atklājot skolas ēku, pauda Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Kārkliņš.

Mārupes Mūzikas un mākslas skolas direktore Dace Štrodaha: “Mūzika un māksla vienmēr ir stāvējusi pāri laikiem un grūtos brīžos mūs spēcinājusi. Šo dienu esam ilgus gadus gaidījuši. Pēdējos desmit gadus skolai nav bijusi pietiekama kapacitāte visiem bērniem nodrošināt kvalitatīvas un mācību procesam atbilstošas telpas. Beidzot mēs stāvam uz savas ilgi izsapņotās mājas sliekšņa un varam teikt – mūzikai un mākslai būs būt, un mūsu skolas audzēkņi nesīs Mārupes un Latvijas vārdu pasaulē vēl jaudīgāk.”

mmms

mmms

mmms

Mārupes Mūzikas un mākslas skolas, kas atrodas Mazcenu alejā 39, Jaunmārupē, pārbūves projektā tika rekonstruēta skolas divstāvu ēka 1024 m2 platībā un izbūvēta jauna četrstāvu piebūve 2 267 m2 platībā.  Jaunajā skolas ēkā ir četri stāvi, kuros izvietotas kopumā 49 klases mūzikas un mākslas novirziena audzēkņiem, kā arī palīgtelpas un telpas pedagogiem.  No tām astoņas klases paredzētas mākslas apguvei – stikla, tekstila, vides/papīra un zīda apstrādes klases, keramikas klase ar modernām keramikas apdedzināšanas krāsnīm, klases gleznošanas nodarbībām. Savukārt 41 klase pielāgota dažādu mūzikas instrumentu apguvei, katrā stāvā - sava mēģinājumu telpa. Patīkami pārsteidz akustiskais komforts mūzikas apguves telpās, tas aprēķināts, lai klases sienu un griestu konfigurācija un tās apdares risinājumi nodrošinātu labu akustiku un skaņas izkliedējumu. Ikdienas darbā pedagogi un audzēkņi novērtēs arī labo skaņas izolāciju, kas ļauj vienā ēkā netraucēti darboties dažādu mūzikas un mākslas novirzienu  pārstāvjiem. Tāpat skolā izveidota skaņu ierakstu un kora telpa, plaša izstāžu zāle, datortelpa un bibliotēka. Jaunu izskatu un plašāku skatuvi ieguvusi arī skolas vecā aktu zāle, kurai tagad būs arī piemērotas palīgtelpas.

Būvdarbi, kas paredzēja esošās skolas ēkas rekonstrukciju un jaunas piebūves izbūvi, kā arī apkārtējās teritorijas labiekārtošanu jaunu autostāvvietu izveidei, atbilstoši 2021. gada 15. septembrī noslēgtajam līgumam uzsākti 2021. gada 1. oktobrī. Būvprojektu izstrādājis SIA “AR.4”, būvdarbus veica Mārupes novada uzņēmums SIA “Selva Būve”, būvuzraudzību – SIA “Marčuks”. Kopējās būvdarbu izmaksas ir gandrīz 4,6 miljoni eiro bez PVN.

Atskatoties vēsturē, Mārupes Mūzikas un mākslas skola tika izveidota 2000. gadā un par skolas ēku tika pielāgota bijusī kolhoza ēka. Kopš skolas atvēršanas direktores amatā ir Dace Štrodaha. D. Štrodaha zina stāstīt, ka jau iepriekš vieta bijusi iecienīta mūziķu aprindās, un šeit, Jaunmārupē, savus mēģinājumus aizvadījusi pat latviešu leģendārā grupa “Sīpoli”. Kopš 2000. gada, augot novadnieku skaitam, būtiski pieaudzis pieprasījumam pēc izglītības mūzikā un mākslā. Šajā laikā audzis gan audzēkņu skaits, gan audzēkņu sasniegumi Latvijas un Pasaules mērogā. Skola jau pēdējos gadus bija pārsniegusi savu kapacitāti, un bija nepieciešama tās būtiska paplašināšana, kā arī telpu pielāgošana interešu izglītības programmu apguvei.

mmms

mmms

mmms

mmms

mmmms

mmms

mmms

mmms

mmms