Tūrisms

Uzsākts darbs pie reģionāla mēroga veloinfrastruktūras izveides Mārupes novadā

18.05.2023.

 

logo

 

Mārupes novada pašvaldība ar līdzfinansējumu no Eiropas Atveseļošanas fonda 2 877 000 eiro apmērā ir uzsākusi projekta “Reģionāla mēroga veloinfrastruktūras izveide Mārupes novadā” īstenošanu.

Projektā līdz 2026. gada 31. maijam tiks izveidoti divi reģionāla mēroga velomaršruti:

  1. virzienā (V7) Rīga (pilsētas robeža) – Mārupe – Jaunmārupe;
  2. virzienā (V8) Rīga (pilsētas robeža) – Babīte – Piņķi (Piņķu ūdenskrātuve).

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 1. komponentes “Klimata pārmaiņas un vides ilgtspēja” 1.1. reformu un investīciju virziena “Emisiju samazināšana transporta sektorā” 1.1.1.r. reformas “Rīgas metropoles areāla transporta sistēmas zaļināšana” 1.1.1.3.i. investīcijas “Pilnveidota veloceļu infrastruktūra” ietvaros. Tā mērķis ir veicināt vienotas, nepārtrauktas maģistrālās veloceļu infrastruktūras izveidi Rīgas metropoles areālā – Rīgas valstspilsētā un Pierīgā, lai nodrošinātu “zaļās” mobilitātes pieejamību starp apdzīvotām vietām un radītu priekšnosacījumus arī vietēja līmeņa un apkaimju savienojumu attīstībai, dotu pienesumu vides un dzīves kvalitātes uzlabošanā reģiona iedzīvotājiem.

Maršruts (V7) Rīga (pilsētas robeža) – Mārupe – Jaunmārupe 

Plānots kā Rīgas valstspilsētas maģistrālās veloinfrastruktūras turpinājums. Tas sāksies no Mārupes novada administratīvās teritorijas robežas ar Rīgas valstspilsētu (pie Sīpeles ielas), turpināsies gar Dzelzceļa ielu, Jelgavas ceļu (V-13), Vecozolu ielu un Mārupītes gatvi. Tālāk pa esošo gājēju-velo ceļu Mārupe – Jaunmārupe un Mazcenu aleju līdz Ziedkalnu ielas un Loka ceļa krustojumam Jaunmārupē, iekļaujot Ozola ielas posmu kā savienojošo maršrutu.

Maršruta (V7) kopgarums plānots 16 205 m. No tiem 8843 m tiks pārbūvēti vai izbūvēti no jauna. 

Maršruts (V8) Rīga (pilsētas robeža) – Babīte – Piņķi (Piņķu ūdenskrātuve) 

Plānots kā Rīgas valstspilsētas maģistrālās veloinfrastruktūras turpinājums. Tas sāksies no Mārupes novada administratīvās teritorijas robežas ar Rīgas valstspilsētu gar Slokas ielu (V20) esošajā gājēju-velo ceļā Imanta – Babīte, pa kuru turpināsies līdz regulējamajai gājēju pārejai, kur šķērsos autoceļu A5 (Rīgas apvedceļš (Salaspils – Babīte)). Pieslēgsies gājēju ceļam, kas ved uz dzelzceļa staciju “Babīte”, turpināsies gar Bērzu ielu līdz dzelzceļa pārbrauktuvei, šķērsos velo ceļu Rīga – Jūrmala. Turpināsies gar Liepu aleju, Veco Kalnciema ceļu un Celtnieku ielu. Pa esošo gājēju un velosipēdistu tiltu šķērsos autoceļu A10 (Rīga – Ventspils), turpināsies gar autoceļu A5 (Rīgas apvedceļš (Salaspils – Babīte)), šķērsos regulējamu gājēju pāreju. Velomaršruta noslēdzošais posms plānots gar Rīgas ielu līdz Piņķu ūdenskrātuvei. 

Maršruta (V8) kopgarums plānots 7074 m. No tiem 4996 m tiks pārbūvēti vai izbūvēti no jauna. 

2022. gadā ir veikta abu maršrutu priekšizpēte un izstrādāta izmaksu un ieguvumu analīze. 2023. gadā tiks izstrādāti būvprojekti.

2023. gada būvniecības sezonā plānojam veikt būvdarbus maršrutā Rīga – Mārupe – Jaunmārupe, izbūvējot Ziedkalnu ielas posmu Jaunmārupē. 

 

INTERAKTĪVA MARŠRUTU KARTE