Sports

Spītējot lietum, atklāts atjaunotais Jaunmārupes skeitparks

22.10.2018.

Šodien, 22.oktobrī, Jaunmārupē, spītējot lietum, sportiskā gaisotnē atklāts atjaunotais un uzlabotais skeitparks. Klātesošajiem bija iespēja redzēt paraugdemonstrējumus BMX frīstaila braucēja Reiņa Januļa izpildījumā, kurš ir viens no Latvijas labākajiem šī sporta veida pārstāvjiem.

DSC_3474.JPG

DSC_3524.JPG

Jaunmārupes skeitparks izveidots 2008.gada 30.decembrī un konstrukciju virsējais pārklājums vairākkārtīgi mainīts un uzlabots. Sākotnējā pašvaldības iecere bija atjaunot Jaunmārupes skeitparka rampu virsmas, bet, apsekojot konstrukcijas, tika konstatēts būtisks rampu nolietojums. Šogad tika veikta pilnīga veco konstrukciju demontāža un uzstādītas jaunas rampas.

Mārupes novada Pašvaldības īpašumu pārvalde kopā ar SIA “CITY PLAYGROUNDS” pārstāvjiem izveidoja jauno rampu skices un kopējo vīziju, ievērojot visas jaunākās šī sporta veida tendences. Jaunmārupes skeitparkā uzstādītas rampas, kuras ir aprīkotas ar speciālu virsmu, un nodrošinās šī skeitparka ilgāku ekspluatācijas periodu.

SIA “CITY PLAYGROUNDS” pārstāvis Kristaps Pipars, novēlot saglabāt sportisko garu, papildināja: “Šāds Jaunmārupes skeitparka rekonstrukcijas projekts ir pirmais Latvijā, jo rampu pārklājumā izmantots unikāls ilgnoturīgs segums, kas līdz šim pasaulē izmantots tikai vienā no Zviedrijas skeitparkiem.”

DSC_3410.JPG

DSC_3440.JPG

DSC_3461.JPG

Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs: “Novadā, kur ik gadu piedzimst ievērojams skaits bērnu, pašvaldības pienākums ir rūpēties, lai bērniem ir vieta, kur kvalitatīvi un sportiskās aktivitātēs pavadīt brīvo laiku. Ņemot vērā, ka jaunais objekts ir ekstrēmā sporta veida cienītājiem, vēlētos atgādināt par atbilstoša drošības ekipējuma lietošanu. Vienmēr atcerieties par aizsargķiveri, ceļu un elkoņu sargiem, lai gūtu no šī parka vairāk prieka.”

Skeitparka jauno rampu izgatavošanu un uzstādīšanu Jaunmārupē veica SIA “CITY PLAYGROUNDS”. Projekta kopējās izmaksas – 19884,12 EUR bez PVN. Skeitparka skrituļošanas laukums ir 455 m2, atjaunots arī strītbola laukums 140 m2 platībā.