Sports

Mini motokross – pirmie soļi profesionālā sportā - jau nākamnedēļ

25.05.2016.

Motokross – viens no straujākajiem, dinamiskākajiem un ekstrēmākajiem sporta veidiem. Lai šodien varētu lepoties ar daudziem izciliem motokrosa pārstāvjiem, kuri mūsu valsts vārdu nes pasaulē, pirmie soļi motokrosā jāsper jau no bērnības. Taču to izdarīt nebūt nav viegli – apņēmībai, cīņassparam, disciplīnai un pieredzei ir ļoti liela loma.

Pievēršot maksimālu uzmanību bērniem motokrosā, 2013.gadā Mārupes Auto Moto Kluba "BIERIŅI" vadītājs Aivars Ābols nāca klajā ar jaunu ideju un piedāvājumu ikvienam mazajam sportistam, izveidojot Mini motokrosa sacensības. Šīs sacensības bija netipiskas ar to, ka piedāvāja iemēģināt spēkus tikai pašiem mazākajiem šī sporta veida pārstāvjiem, lai tiem būtu iespēja izjust – kas ir motokross, konkurence un cīņa trasē. Nu jau sacensības veiksmīgi aizvadījušas trīs sezonas un dalībnieku skaits ar katru posmu ievērojami audzis - ja 2013.gada pirmajā posmā braucēju kopējais skaits bija 48, tad aizvadītās sezonas noslēdzošajā posmā šīs sacensības pulcēja 82 dalībniekus.

Mārupes kausa izcīņa Mini motokrosā ir spējusi veiksmīgi attīstīties, piesaistot ne tikai vietējo konkurenci, bet arī kaimiņvalstu sportistus. 2015.gadā Latvijas sportistiem trasē pievienojās arī Lietuvas un Kriecijas mazie braucēji. Līdz ar to – mājinieki starptautisku pieredzi gūst šeit – Rīgas apkārtnē. Šāds bērnu sacensību seriāls ir vienīgais Latvijā, kur bērni tiek sadalīti 16 grupās pēc savām meistarības, moto tehnika un vecuma iespējām. Tuvākās un ļoti līdzīgas šāda veida bērnu sacensības notiek tikai Holandē un noris tikai 2 divas dienas. Pirmās divas sezonas parādīja, ka tas ir pareizs virziens un bērnu motosporta attīstībai labvēlīgs, un trešā to apstiprināja.

Mini_Motokross

Redzēsim, ko Mini motokrosam nesīs 2016.gads, jo jau nākamajā nedēļas nogalē motokrosa jaunā paaudze kuplā skaitā pulcēsies Mārupes mototrasē – 1.jūnijā atklājot jauno motokrosa sezonu. Paredzams, ka arī šogad konkurence mazajiem braucējiem neiztrūks.

Noteikti jāmin, ka daudzi šī sacensību seriāla pārstāvji jau šobrīd uzrāda teicamus rezultātus starptautiskajās sacensībās, kāpjot uz goda pjedestāla augstākajiem pakāpieniem. Izcils piemērs ir Eduardz Bidzāns, kurš vēl aizvadītajā nedēļas nogalē Polijā pamanījās izcīnīt uzvaru Eiropas čempionāta Ziemeļaustrumu zonas 1.posmā.

Kvalifikācijas braucieni 1.jūnijā norisināsies jau no plkst.: 13:00, bet pirmie finālbraucieni paredzēti plkst.15.00. Uz sacensībām aicināts ikviens interesents – gan dalībnieks, gan vienkārši motokrosa cienītājs.

Tiekamies!