Sports

Mārupes jauniešiem panākumi starptautiskās motokrosa sacensībās

26.05.2016.

Mārupietis desmitgadīgais Edvards Bidzāns ar skaistu uzvaru uzsācis starptautisko motokrosa sezonu. 21. un 22.maijā tika aizvadīts pirmais Eiropas Čempionāta Austrumeiropas zonas posms Polijā, 1000 km no Mārupes, Katowices apkaimes pilsētiņā Cieszyn. Šīs sacensības dod ieskaiti arī Austrumeiropas Čempionāta kopvērtējumā.

Edvards kvalifikācijas braucienu pārliecinoši uzvarēja ar 3 sekunžu starpību no otrās vietas un uz startu no 45 sportistiem stājās pirmais. Nedodot nevienam citam pat mazākās uzvaras iespējas, jaunais Mārupes braucējs abos braucienos nofinišēja pirmajā vietā, tādējādi kļūstot par šā posma uzvarētāju.

cup2

Paralēli jauniešu motokrosam pirmoreiz tika izcīnīts Eiropas Kauss MX Dāmām. Pasaules Čempionāts moto sportistēm notiek regulāri, bet Eiropas Čempionāts nenotiek, līdz ar to šis ir solis Eiropas Čempionāta virzienā un tajā piedalījās 15gadīgā Anna Stecjuka starp 52 dāmām.

Anna šajās sacensībās bija pati jaunākā. Sīvā cīņā trijos braucienos jaunā moto sportiste pirmajā braucienā ierindojās 27. vietā, otrajā - 31. finišēja, bet trešajā - veiksmīgi izcēla startu kā desmitā un pēc pirmā apļa atradās 14. vietā, bet no 15 minūšu brauciena divpadsmit minūtes turējās augstajā 18. vietā, un likās, ka tā arī nofinišēs, bet meitenei divus apļus līdz finišam nedaudz pietrūka spēka un viņa nofinišēja 22. vietā, kas kopvērtējumā Annai ļāva ierindoties 26. vietā.

Atgādinu, ka 1. jūnijā Jaunmārupē norisinās pirmais posms Mārupes Kausa izcīņā mini-motokrosā bērniem un jauniešiem. Sacensību sākums plkst. 15.00 "VILCIŅOS" Jaunmārupē. Brauciet un skatieties!

 

Aivars Ābols, Mārupes AMK “Bieriņi” vadītājs