Mārupes vidusskolas skolēni piedalās vēža profilaksei veltītā projektā "Apaļš kā pūpols!"

07.05.2018.

"Apaļš kā pūpols!" kopumā ilga astoņus mēnešus un ir pirmais ilgtermiņa projekts Latvijā, kas veltīts vēža profilaksei skolu jauniešu vidū.

Mūsdienās onkoloģiskās saslimšanas piemeklē cilvēkus dažādās vecuma grupās. Zinātniekiem pagaidām nav visas atbildes par iemesliem, kādēļ notiek saslimšana, tomēr daudz ko nosaka paša cilvēka izvēle. Tieši tādēļ “O fonds” ir izvirzījis sev mērķi pēc iespējas agrāk ar jauniešiem runāt par tēmām, kas var ietekmēt viņu veselību un ļautu izvairīties no iespējamām onkoloģiskām slimībām nākotnē.

Projektā “Apaļš kā pūpols!” sacentās vecāko klašu skolēni no trim skolām – Madonas pilsētas vidusskolas, Juglas vidusskolas un Mārupes vidusskolas. Projekta gaitās viņus vadīja skolu bioloģijas skolotāji un vērtēja profesionāla ekspertu komanda. Sacensības rezultātus uzzināsim pavisam drīz, 9.maijā.

1.JPG

2.jpg

3.jpg

Katru mēnesi jauniešiem tika dots uzdevums iepazīties ar noteiktu tēmu un ar dažādiem radošiem risinājumiem prezentēt apgūto, kā arī veidot publicitāti saviem darba rezultātiem. Apskatītas tika šādas tēmās:

oktobrī - veselīgs pikniks,

novembrī – smēķēšana,

janvārī - kaitīgās vielas sadzīvē,

februārī - garīgā veselība,

martā - saules ietekme,

aprīlī – ko darīt un ko nedarīt saskarsmē ar onkoloģisku saslimšanu.

Projekta vērtība slēpās ne tikai tā tematikā un struktūrā, bet arī tā garajos mēnešos, kas pretēji īstermiņa kampaņām ļāva jauniešiem padziļināti pievērsties izvirzītajām tēmām. Ikmēneša darbi bija skolēnu veiktās aptaujas, pašu filmētie video stāsti, gudras un asprātīgas prezentācijas, ar skolotāju palīdzību piesaistīti lektori, veselīgā uztura darbnīcas, diskusijas, pašu darināta dabīgā kosmētika un daudz kas cits, kas ļāva skolēniem daudz praktiskāk un personīgāk paraudzīties uz veselības jautājumiem.

Vairāk lasiet šeit: http://ofonds.lv/programmas/sabiedribas-izglitosana-un-atbalsts/


Projekts bija iespējams, pateicoties Kanādas Palīdzības un Attīstības fondam Latvijai (LRDF) un personīgi, Andas Sīpoliņas ziedojumam. Projekts tiks turpināts arī nākamajā mācību gadā.

Ikmēneša balvu fondu palīdzēja sarūpēt Veselības uzņēmumu grupa „Repharm”, Lidsabiedrība "KLM", farmācijas uzņēmums "Silvanols”, veikals "Cherry Picking", Aigas Dātavas studija "Podusēta" un koka darinājumu meistars Jānis Brencis. Īpašu noslēguma pārbaudījumu mēs sagaidām no Nacionālā Botāniskā dārza. Projekta noslēguma lielo balvu  sagādāja piedzīvojumu parks "Milžu taka".