Aizvadīti pirmie Jaunmārupes apkaimes svētki

20.06.2024.

15. jūnijā tika aizvadīti pirmie Jaunmārupes apkaimes svētki “Kopā gudrāk, labāk!”, pulcinot vairāk nekā 200 apmeklētāju.

Tie bija svētki ģimenēm ar iespēju izzināt vienkāršas, ērti pielietojamas un praktiskas metodes, kā veicināt un praktizēt pašvadītu mācīšanos.

Pasākumu atklāja zinātnes skolas "Laboratorium" izrāde, ļaujot visiem apmeklētājiem sajust savu izelpu, nogaršot sasaldētu kukurūzu un pat paturēt sasaldēto izelpu plaukstā. Visas dienas garumā bija iespēja piedalīties burtu, mākslas, zinātņu, kustību studiju aktivitātēs, mācoties izprast un dzīvē pielietot pašvadītās mācīšanās metodes – gatavot atlasa rokassprādzes, mirdzošus slaimus, naglot mini glezniņas un apgūt praktiskas idejas tekstpratībai. Jauniešiem komandas veidošanas un stiprināšanas nodarbības vadīja biedrības "Piedzīvojuma Gars" pārstāvji.

Vienlaikus vecāki piedalījās četrās izglītojošās lekcijās:

  • Arvils Pekuless “Iekšējās motivācijas celšana”; 
  • Laura Rakova “Nākotnes skola: brīvība būt!”; 
  • Mārtiņš Gulbis “Kā darbojas prāts: dabiskā zinātkāre un mācīšanās soļi”; 
  • Janeta Sprūža “Praktiskais vecāku atbalsts – palīdzēt vai izdarīt bērna vietā”.

Par apmeklētāju vēderiem parūpējās mārupiete Inta Upeniece uz kazaniem gatavojot un visus apmeklētājus cienājot ar gardu veģetāro zupu un klasisko soļanku.

Apkaimes svētku noslēgumā ar muzikālu priekšnesumu un sadziedāšanos priecēja koklētāja Madara Keivomeģe.

 

Dažu dalībnieku atsauksmes:

Līga

"Ļoti patika un bija noderīgas lekcijas vecākiem. Jūs esat labākie! Man patika jūsu ideja, Janeta, par paštaisītajām grāmatiņām pirmsskolas bērniem. Super ideja! Taisīšu!"

 

Ričards

"Man gāja ļoti labi un es dabūju vērtīgu pieredzi par pasākuma organizēšanu. Pirmo reizi kaut ko šādu darīju."

 

Annija

"Pasākumu var aprakstīt ar vienu vārdu: IESPAIDĪGI! Ar daudziem bija iespēja parunāties, palīdzējām viens otram, daudz smējāmies un labi pavadījām laiku!  Diena bija izdevusies!"

 

Jolanta

"Paldies par sestdienas pasākumu! Enerģija burbuļoja tāda, ka no tirdziņiem nāca ļaudis ar bērniem. Vēroju bērnus, reti kuram nebija smaids no vienas auss līdz otrai."

Projekts "Kopā gudrāk, labāk!" ieguva Mārupes novada pašvaldības līdzfinansējumu projektā “Mārupe-mūsu mājas 2024”.

Jaunmārupes apkaimes svētki 2024; dalībniekiJaunmārupes apkaimes svētki 2024; dalībniekiJaunmārupes apkaimes svētki 2024; dalībnieki
Jaunmārupes apkaimes svētki 2024; aktivitātesJaunmārupes apkaimes svētki 2024; aktivitātesJaunmārupes apkaimes svētki 2024; zupas vārīšana
Jaunmārupes apkaimes svētki 2024; dalībniekiJaunmārupes apkaimes svētki 2024; dalībniekiJaunmārupes apkaimes svētki 2024; dalībnieki
Jaunmārupes apkaimes svētki 2024; aktivitātesJaunmārupes apkaimes svētki 2Jaunmārupes apkaimes svētki 3

 

Projekta “Kopā gudrāk, labāk!” autore Janeta Sprūža