Aicinām piedalīties pašvaldības līdzdalības budžeta projektu ideju konkursā

05.08.2022.

Dots starts Mārupes novada pašvaldības līdzdalības budžeta projektu ideju konkursa ideju iesniegšanai, kas ilgs vēl līdz 2. septembrim. 


Līdzdalības budžeta projekts Mārupes novadā tiek iedzīvināts pirmoreiz! Tas ir veidots, lai iesaistītu un veicinātu sabiedrības iniciatīvu lemt par līdzdalības budžeta pielietošanu Mārupes novada teritorijas attīstības jautājumos.


Šī gada konkursa plānotais budžets 2023. gadā ir 250 000 eiro. Tiek plānots, ka vienas idejas īstenošanai tiks piešķirts finansējums līdz 50 000 eiro. Idejas iesniegt var Mārupes novadā deklarētas fiziskas personas vai fiziskas personas, kurām pieder īpašums Mārupes novadā, un kuras ir sasniegušas 16 gadu vecumu. Idejas var iesniegt arī juridiska persona, kuras reģistrētā un faktiskā pamata darbības vieta ir Mārupes novada administratīvajā teritorijā un tajā nav pašvaldības dalības. Viena persona var iesniegt neierobežotu ideju skaitu, katrai idejai sagatavojot atsevišķu pieteikuma formu. Aizpildītajai formai iespējams pievienot iecerētās idejas skici. Pašu pieteikuma formu iespējams pildīt tiešsaistē digitāli vai papīra formātā. Elektroniskā veidlapa atrodama Mārupes novada mājaslapā, kur, sekojot norādēm, to arī iesniedz. Taču, lai konkursa ideju iesniegtu papīra formātā, to sākotnēji izdrukā no Mārupes novada pašvaldības mājaslapā pievienotās veidlapas formas. Pēc veidlapas aizpildīšanas to iespējams iesniegt kādā no Mārupes novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centriem: Daugavas ielā 29, Mārupē, vai Centra ielā 4, Piņķos, Babītes pagastā, centru darba laikā. Taču, ja ideju varat iesniegt tikai ārpus klientu centru darbības laika, ir pieejamas pasta kastītes. Ja rodas kāds jautājums vai neskaidrības, tad droši varat sazināties ar pašvaldību, lai saņemtu konsultāciju, izmantojot e-pasta adresi: lidzdaliba@marupe.lv un/vai zvanot uz tālruņa numuru +37167914377. Pēc konkursa ideju iesniegšanas termiņa sāksies ideju vērtēšana, kas notiks atbilstoši konkursa nolikumam. Idejas, kas atbildīs konkursa nolikumam, tiks nodotas iedzīvotāju balsojumam, kas tiks veikts šī gada novembrī. Idejas, kuras būs ieguvušas visvairāk balsu, atbilstoši pieejamajam finansējumam, tiks virzītas uz apstiprināšanu domes sēdē. Par konkursa norises gaitu un konkursa rezultātiem tiks pavēstīts pašvaldības mājaslapā un citos informatīvajos kanālos un medijos. Pašvaldība aicina ikvienu ar ideju iesaistīties līdzdalības budžeta projektu ideju konkursā!

Nolikums un pieteikuma veidlapa

Iedēsti iedeju

Attīstības un plānošanas nodaļa