20.jūnijā noticis pieredzes apmaiņas brauciens Pierīgas tūrisma profesionāļiem.

09.07.2019.

No aprīļa līdz septembrim notiek pieredzes apmaiņas braucienu cikls tūrisma profesionāļiem, kas tiek organizēts projekta „Tūrisms kopā” (17-00-A019.332-000005) ietvaros. Projektu īsteno biedrības „Pierīgas partnerība”, „Lauku partnerība Lielupe” un „Partnerība Daugavkrasts” kopā ar Mārupes, Babītes, Olaines, Ķekavas, Ozolnieku un Jelgavas novadu pašvaldībām Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākuma “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.
No pavisam sešiem projektā paredzētajiem pieredzes apmaiņas braucieniem katrā no novadiem, 20.jūnijā notika Mārupes novada brauciens jeb “demo ekskursija”. Tas bija trešais un, līdzīgi kā pārējie, aicināja tūrisma pakalpojumu sniedzējus, gidus un tūrisma speciālistus iepazīt novada tūrisma piedāvājumu.   
Ja pirmajos divos braucienos Olaines un Ozolnieku novados uzsvars tika likts uz novadu vēstures mantojumu tad Mārupes novadā viesiem tika piedāvāts iepazīt vairāk mūsdienu tūrisma objektu. Viena no novada īpašajām iezīmēm ir lielais aviācijas objektu skaits, tādēļ brauciena programmā tika iekļauta airBaltic Training centra apskate, kur grupām tiek piedāvāts izdzīvot dažādas ar aviācijas nozari saistītas aktivitātes un pārbaudījumus, kā evakuācija no avarējušas lidmašīnas, lidojums aviosimulatorā u.c. Tematiski tam sekoja arī lidmašīnu vērošana lidostas skatu laukumā un iepazīšanās ar Skultes ciemata militāro vēsturi, ieskaitot militārā bumvedēja IL-38 apskati.

airBaltic Training centrs

airBaltic Training centrs

airBaltic Training centrs

Viesiem bija iespēja apmeklēt arī “Madara Cosmetics” ražotni, kas līdzīgi piedāvā organizēt tematiskas saliedēšanās aktivitātes viesu grupām. Šeit pieejamas gan bezmaksas ražotnes ekskursijas, gan meistarklases ar sava produkta radīšanu. Kā viens no Mārupes novada ilggadējiem atpūtas objektiem viesus uzņēma arī vecākais golfa laukums Latvijā “Viesturi” ar saistošu 1,5h programmu grupām, kas paredzēja gan golfa spēles pamatu apgūšanu uz treniņlaukuma, gan humora pilnu stāstu par golfa spēles etiķeti. Kluba ēkas restorāns “Grill Country” viesus cienāja ar gardām pusdienām. Pieminot Mārupes novada vēstures mantojumu, brauciena dalībnieki apmeklēja arī piemiņas vietas Pirmās neatkarīgās LR karavīriem blakus “Viesturiem”, kā arī pagājušajā gadā marķēto vēstures un dabas izziņas maršrutu. Brauciens noslēdzās Jaunmārupes atpūtas vietā Karpu dīķis “Kastos”, kur tika atklātas jaunās kempinga “Viesītes” brīvdienu mājiņas uz ūdens.      

Golfs Viesturi

Meža taka piemiņas vietas

Kempings Viesītes Mārupes novads

Braucienu vadīja projekta "Tūrisms Kopā" gidu mācību ietvaros sertifikātu ieguvušie Mārupes novada gidi Miķelis Jakunovs un Elīna Brigmane. Mārupes novada Dome izsaka pateicību braucienā iesaistītajiem novada tūrisma objektiem par atraktīvo viesu uzņemšanu un sadarbību brauciena organizēšanā.
Nākamie pieredzes apmaiņas braucieni plānoti 18.jūlijā Ķekavas novadā, 15.augustā Babītes novadā un 26.septembrī Jelgavas novadā. Piesakies, aizpildot anketu: ej.uz/PieredzesApmaina