Sabiedrība

Latvijas dabas atklāsmes jauno talantu izstādē

17.05.2023.

Pēdējā mācību gada deviņi mēneši paskrējuši. Tagad Mārupes Mūzikas un mākslas skolas 7. kursa audzēkņiem šķiet, ka arī septiņi skolā pavadītie gadi aizzibējuši gaismas ātrumā, kaut dažam labam brīžiem šķita, ka labāk no vilciena izkāpt. Tomēr izturīgākie nu var ar lepnumu atrādīt to, kas pa šiem gadiem apgūts, atklāts, saprasts.

Renovētajās Mārupes Mūzikas un mākslas skolas telpās Jaunmārupē, Mazcenu alejā 39, no 20. maija līdz 10. jūnijam aplūkojama šī gada absolventu noslēguma darbu izstāde. 
Darbi tiek veidoti galvenajos priekšmetos – gleznošanā, zīmēšanā, kompozīcijā, datorgrafikā un vienā izvēles priekšmetā – šogad grafikā. Kopējā tēma -  Latvijas daba. Redzējums - katram savs.

Daba caur ainavu, caur mazu dabas fragmentu, caur dabas veltēm, caur dzīvniekiem kā dabas neatņemamu sastāvdaļu un caur cilvēku – dabas baudītāju un vērotāju. Katram sava doma un katram savs individuālais mākslinieciskais rokraksts, veidojies pamazām, no kursa uz kursu. Kurš to turpinās attīstīt tālāk, jau citās, ar mākslu saistītās, mācību iestādēs, kurš apgūto izmantos hobija līmenī – to rādīs laiks, bet patlaban noteikti ir vērts aplūkot izstādi, lai redzētu mūsu novada jauno talantu parādi. 

Maija Matīsa, Mārupes Mūzikas un mākslas skolotāja