XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Mārupi pārstāvēs deviņi kolektīvi

25.05.2015.

Šovasar gaidāmajiem XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavojās vairāk kā 400 Mārupes skolēnu no 16 dažādiem kolektīviem. Pēc dalībnieku atlases zināms, ka svētkos novadu pārstāvēs deviņi dziedoši, muzicējoši un dejojoši kolektīvi.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies Mārupes mūzikas un mākslas skolas kamerorķestris (dir. Mārtiņš Bergs), četri kori – Mārupes vidusskolas zēnu koris (dir. Inga Cirse), Mārupes vidusskolas jauktais koris (dir. Evija Milzarāja), Mārupes vidusskolas 5.-9. klašu koris (dir. Inga Cirse), Mārupes Mūzikas un mākslas skolas koris „Skaņa” (dir. Inga Graumane) un trīs tautas deju kolektīvi – pirmsskolas izglītības iestādes „Lienīte” TDH „Māriņa” (vad. Sarmīte Eņģele), Jaunmārupes pamatskolas TDK „Ozolēni” (vad. Anita Ozoliņa) un Mārupes pamatskolas TDK (vad. Gunta Bērziņa), kā arī Mārupes vidusskolas vizuāli plastiskās mākslas pulciņš ar kolekciju  „Vēstules” (vad. Indra Puķe, Baiba Zvaune). Savukārt Mūzikas un mākslas skolas koris „Skaņa” izvirzīts XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku 3.kārtas fināla konkursam. Turēsim īkšķus un atbalstīsim mūsu jauniešus 8.jūlijā!

 „Šogad kolektīvu atlase bija stingrāka nekā citus gadus un konkurence sīvāka, jo visā Latvijā bērni un jaunieši aktīvi dzied un dejo un novadi tika pārstāvēti ar daudzveidīgiem un krāšņiem kolektīviem. Par novada rezultātiem varam būt ļoti priecīgi, jo, salīdzinot ar iepriekšējiem svētkiem, kolektīvu skaits no Mārupes šoreiz ir dubultojies. Sveicam visus Mārupes bērnus un jauniešus, kas pārstāvēs mūsu novadu Svētkos, un sakām lielu paldies visiem skolotājiem par neatlaidīgu darbu mēģinājumos, kopmēģinājumos un skatēs jau ilgi pirms pašiem svētkiem,” saka Mārupes Kultūras nama vadītāja Ira Dūduma.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie, nozīmīgākie un senākie skolu jaunatnes tautas mākslas kolektīvu svētki Latvijā, vienlaicīgi kalpojot par potenciālo dalībnieku sastāva veidotāju Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem. Šogad tie norisināsies no 6. līdz 12. jūlijam, kad Rīgā no Latvijas malu malām sabrauks aptuveni 37400 bērnu un jauniešu, kā arī kolektīvi no latviešu diasporām, kas izteikuši vēlmi šogad piedalīties Svētkos.