Uzsāk jaunu grantu programmu jauno uzņēmēju atbalstam

01.08.2017.

SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu un Mārupes un Olaines novadiem kopīgi uzsāk īstenot jaunu iniciatīvu jauno uzņēmēju atbalstam - grantu programmu (ie)dvesma. Tās mērķis ir atbalstīt gan šo pašvaldību teritorijā jau strādājošus jaunuzņēmumus, gan vēl neīstenotas biznesa idejas, piešķirot līdz 40 tūkstošiem eiro to attīstīšanai.

Projektu pieņemšana tiks uzsākta 1.septembrī, un tā noslēgsies 2.oktobrī. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā ir gan uzņēmējdarbības profesionāļi, gan pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana plānota novembra sākumā.

Iesniegt savus pieteikumus aicināti Jūrmalas pilsētā, Mārupes vai Olaines novados reģistrētie uzņēmumi, kuri dibināti pirms ne vairāk kā diviem gadiem, kā arī šajās pašvaldībās dzīvojošie iedzīvotāji, kuri vēlas īstenot savas biznesa idejas.

iedvesam_atbalstsSEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars: "Katrs lielais uzņēmums kādreiz ir sācies kā ideja uzņēmīgu cilvēku galvās. Tāpat kā daudzām lietām, arī biznesā pats sākums ir visgrūtākais posms, kad nepieciešams atbalsts gan ar padomu, gan finansējumu. Tieši tāds ir jaunās grantu programmas (ie)dvesma mērķis - investēt jau šodien, lai nākotnē būtu vairāk lielu un lielisku uzņēmumu, un vairāk eksportspējīgu preču un pakalpojumu!"

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis: "Jūrmalas pilsēta ir iesaistījusies šajā iniciatīvā, jo uzņēmējdarbības attīstība pilsētā ir priekšnosacījums tās nākotnei. Grantu konkurss papildinās esošo atbalsta instrumentu klāstu, ko uzņēmējdarbības attīstībai piedāvā Jūrmalas pilsēta, kā arī sekmēs jaunu uzņēmumu veidošanos. Vēlamies mudināt Jūrmalas pilsētas iedzīvotājus un jaunos uzņēmējus uzdrīkstēties īstenot sen lolotu vai nesen radušos biznesa ideju un līdz ar to piedalīties arī pilsētas ekonomiskās attīstības un labklājības veicināšanā."

DGIv4QSWsAIt0jK.jpg largeMārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs uzsver: "Grantu programma (ie)dvesma ir ne tikai iespēja augt kādam esošam jaunam uzņēmumam, bet var kalpot arī par būtisku atspērienu, kādai vēl nerealizētai iedzīvotāja biznesa idejai. Uzņēmējdarbības vides attīstība ir cieši saistīta ar teritorijas dzīves kvalitātes paaugstināšanos, tādēļ esmu patiesi gandarīts par šādām iniciatīvām un atbalsta programmu īstenošanas iespējām Mārupes novadā."

Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs: "Olaines novada pašvaldība sevi ir pozicionējusi kā industriālu un aktīvu novadu. Pašvaldība raugās ar cerībām uz šo jauno kopīgo iniciatīvu, un esam pārliecināti, ka tā kļūs par ikgadēju tradīciju uzņēmējdarbības atbalstam un jaunu biznesa ideju pieteikumu skaits un to kvalitāte ar katru gadu tikai pieaugs. Mēs vēlamies atbalstīt aktīvos jaunos uzņēmējus, kuri par savu biznesa idejas un attīstības vietu ir izraudzījušies tieši mūsu novadu. Mūsu novada lielo un pieredzējušo uzņēmumu veiksmes stāsti lai kalpo par (ie)dvesmu jaunajiem, drosmīgajiem un riskēt gatavajiem uzņēmējiem."

Granta maksimālais apmērs noteikts 10 tūkstošu eiro apjomā, un kopējais gada laikā programmā pieejamo līdzekļu apmērs ir 40 tūkstoši eiro. Šo finansējumu vienādās daļās nodrošina visi četri grantu programmas partneri. Granta līdzekļus programmas uzvarētāji varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem sava esošā biznesa attīstīšanai vai jauna uzņēmuma izveidei savas biznesa idejas īstenošanai.

Žūrijas komisijā darbosies pārstāvji no SEB bankas, Jūrmalas pilsētas domes, Mārupes novada domes, Olaines novada pašvaldības, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, attīstības finanšu institūcijas ALTUM, Jūrmalas biznesa inkubatora, Jūrmalas uzņēmēju konsultatīvās padomes, Mārupes novada Uzņēmējdarbības atbalsta konsultatīvās padomes un Olaines novada uzņēmējdarbības atbalsta centra.

Saņemtie pieteikumi tiks atlasīti trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem.

Plašāka informācija par grantu programmu un tās nosacījumiem pieejama www.seb.lv/iedvesma.

SEB grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. Kā banka ciešām un ilgtermiņa attiecībām, SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem. SEB grupas darbību starptautiskā līmenī apliecina klātesamība 20 pasaules valstīs. Uz 2017.gada 31.martu SEB grupas kopējie aktīvi veido 2 972 miljardu Zviedrijas kronu, kopējie aktīvi pārvaldīšanā - 1 800 miljardi Zviedrijas kronu. SEB grupā strādā 15 500 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com

Papildu informācija:

Mārtiņš Panke, SEB bankas Ārējās komunikācijas vadītājs

67215520, 26556965, martins.panke@seb.lv