Skultes dienas centrs starp 2014.gada labākajām būvēm Latvijā

27.03.2015.

26.martā Latvijas Būvnieku asociācijas, Latvijas Būvinženieru savienības un Latvijas Būvniecības attīstības stratēģiskās partnerības organizētās skates "Gada labākā būve Latvijā 2014" ietvaros kā viena no labākajām aizvadītā gada būvēm Latvijā apbalvota Mārupes pašvaldības dienas centra ēka Skultē.

Dienas centrs Skulte

Konkurss “Gada labākā būve Latvijā” ar mērķi noteikt un popularizēt viskvalitatīvāk uzbūvētās, ekspluatācijā efektīvākās un drošākās būves Latvijā šogad norisinājās jau septiņpadsmito reizi. 2014.gada laureātu apbalvošana notika Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, kur pēc žūrijas vērtējuma Mārupes novada Skultes ciema dienas centram tika piešķirta godalgotā trešā vieta nominācijā ''Sabiedriskā jaunbūve''. Par labāko būvi šajā nominācijā atzīta Latvijas Nacionālā bibliotēka, savukārt otro vietu ieguvis lidostas "Rīga" ugunsdzēsības depo.

“Šāds apbalvojums pašvaldības ēkai tiek piešķirts pirmo reizi, tāpēc esam no tiesas gandarīti par augsto novērtējumu.Paldies būvniekam SIA "REATON, LTD”, projektētājam un autoruzraugam SIA "Lejnieku projektēšanas birojs” un būvuzraugam SIA "Baltic Builders Alliance” par veiksmīgu sadarbību, kuras rezultātā tapa pirmā no jauna uzceltā sabiedriskā ēka Skultes ciematā. Šobrīd tā ciemā ir kļuvusi par centrālo pulcēšanās vietu, jo iedzīvogtāji visās vecuma grupās šeit var atrast sev piemērotas nodarbes vai nepieciešamo sociālo atbalstu, līdz ar to šī nominācija ir nozīmīga gan pašvaldībai, gan vietējiem iedzīvotājiem,” uzsver Mārupes novada Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs.

Kā informēts iepriekš, 2014.gada augustā Mārupes novada Skultē durvis vēra jauns dienas centrs, lai nodrošinātu pašvaldības pakalpojumu pieejamību tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietai. Vienstāvu ēka priežu ielokā ar labiekārtotu apkārtējo teritoriju celta kā vieta, kur katram Skultes ciema iedzīvotājam būtu iespēja rast dažādus, savām vajadzībām un interesēm atbilstošus pakalpojumus un nodarbes.

Patlaban centra apmeklētājiem ir pieejama sociālā palīdzība, sociālo darbinieku un psihologu konsultācijas, ergoterapeita un fizioterapeita nodarbības. Atsevišķas telpas ierīkotas senioru aktivitātēm, bērnu un jauniešu radošajām darbnīcām un datorapmācībai. Meža teritorijā ēkas apkārtnē izveidotas takas, izvietoti soliņi un galdi, radīta universāla brīvdabas pulcēšanās vieta publisku pasākumu rīkošanai.

Arhitektūras un pilsētplānošanas konkursā 2014.gadā celtās būves tika apbalvotas vēl tādās nominācijās kā "Dzīvojamā jaunbūve", "Rekonstrukcija", "Renovācija", "Restaurācija", "Inženierbūve" un "Ainava".