Skolēnu mācību uzņēmumi sevi prezentē tirdziņos

13.12.2019.

Skolēnu mācību uzņēmumiem (SMU), kuru šogad Mārupes Valsts ģimnāzijā ir 18, aktīvākais darbības posms iekrīt tieši pirms Ziemassvētkiem, kad dažādās Latvijas vietās notiek reģionālie tirdziņi.

Pats lielākais – “Junior Achievement Latvia” Vislatvijas SMU gadatirgus “Cits bazārs” - norisinājās 7.decembrī TC “Domina Shopping”, kur satikās 270 pamatskolas un vidusskolas mācību uzņēmumi no visiem Latvijas reģioniem, lai tirgotos un sacenstos par septiņām nominācijām, kuras piešķīra žūrija. Gadatirgū skolu pārstāvēja pieci SMU: “LAITE” (tumšā šokolāde ar grauzdētām kaņepju sēklām), “Čill” (čili piparu mērces), “koordinatas” (apģērbu apdruka un iepirkumu maisiņi), “Quotte” (ar citātiem apdrukāti šķīvji) un “Loys” (kārtis ar latviskām mastu zīmēm). Uzņēmumi “Čill”, “LAITE” un “koordinatas” bija izvirzīti kopumā piecām nominācijām, taču rezultātā visaugstāko novērtējumu – 190 vidusskolas komandu konkurencē nomināciju “Labākā pārdošanas komanda”un balvu no  TALLINK , kā arī B/A “Turība” simpātiju balvu ieguva SMU “Čill”  (Krišs Ģērmanis, Jēkabs Krūmiņš, Krišjānis Krūmiņš).

Mārupes Valsts ģimnāzijas SMU labi veicies arī reģionālajos tirdziņos – SMU “koordinatas” (Artis Āboltiņš, Haide Erdmane, Rūta Jasliņa, Artis Šķērstens) Liepājā ieguva nomināciju “Inovatīvs produkts” un žūrijas simpātiju balvas, kā arī no Iecavas tirdziņa SMU “Waxtile” ( Nikola Anna Tereščenkova, Paula Elīza Paleja, Keita Elizabete Pētersone), kas ražo ar bišu vasku apstrādātu audumu produktu uzglabāšanai,  atgriezās ar nomināciju “Sociāli atbildīgs uzņēmums”.

Šogad skolēnu mācību uzņēmumi izjūt īpašu atbalstu no biedrības “Mārupes uzņēmēji”, jo teju katram SMU ir mentors, kurš gatavs nepieciešamības gadījumā konsultēt – dalīties ar zināšanām un pieredzi. Liels paldies par atsaucību un nesavtīgo palīdzību Zitai Jēkabsonei, Silvai Jeromanovai – Maurai, Rūtai Skujeniecei, Ingrīdai Bondarei, Elīnai Punculei, Silvestram Savickim, Kristapam Beķerim, Normundam Čiževskim, Kārlim Bodniekam, Andrim Rūmītim un mentoru koordinatorei Laurai Karnītei!

smu

 

 

No kreisās: Krišs Ģērmanis, Krišjānis Krūmiņš, Jēkabs Krūmiņš, foto: Junior Achievement Latvia