Mārupes vidusskola atzīmējusi jubileju

03.05.2016.

30.aprīlī Mārupes vidusskola nosvinēja savu 45.dzimšanas dienu, bet pati skola – jau 105. Tie bija svētki visas dienas garumā un turpinājās vēl ilgi pēc pusnakts.

Absolventu salidojumā pulcējās dažāda gadagājuma Mārupes skolas absolventi. – gan no pagājušā gadsimta 50.-iem gadiem, gan pavisam svaigi. No citām skolas jubilejām un absolventu salidojumiem atšķirīgs bija tas, ka pats Bieriņu muižas īpašnieks barons Heinrihs Augusts Bērens fon Rautenfelds ar savu kundzi Emīliju rīkoja šos grandiozos svētkus, kur vienlaicīgi spēlēja trīs deju orķestri trīs zālēs. Jaunā barona ielūgumam bija atsaukušies tuvāki un tālāki viesi, lai skaistās svinībās atvadītos no 192 gadus senā Rautenfeldu nama, kas pēdējos 105 gadus kalpojis skolas vajadzībām un ikdienā tiek saukts par veco skolu. Būsiet jau dzirdējuši, ka šo namu tuvākajā nākotnē plānots nojaukt, lai Mārupes vidusskolai būtu iespēja paplašināties. Vecās ēkas vietā plānota jauna trīsstāvu skolas piebūve. Priecē tas, ka barons Rautenfelds ir ļoti saprotošs un, mierinādams savu kundzi Emīliju, kurai žēl vecās muižas ēkas, saka: “Emīlij, nekas nav mūžīgs. Vecais nams ir godam kalpojis – 105 gadus devis pajumti skolēniem. Ir 21.gadsimts, un ikviens pelnījis laika garam atbilstošu vidi.”

DSC_8004

Uz svētkiem bija ieradusies un klātesošos ar skaistu uzrunu sveica vidusskolas pirmā direktore Alma Liepa, apsveikuma telegrammu bija atsūtījis viņas pēctecis Eduards Teivāns. Savukārt pašreizējam direktoram Jānim Lagzdkalnam rokrokā ar baronu Rautenfeldu vajadzēja rūpēties par svinību cienīgu norisi un viesu labsajūtu.

DSC_8330Mārupes vidusskolas direktors Jānis Lagzdkalns un vidusskolas pirmā direktore Alma Liepa

Svētku ievadā, skanot pagājušā gadsimta neoficiālajai vidusskolnieku himnai “Silavas valsim”’, uz skatuves viens pēc otra valsi dejoja dažādu paaudžu absolventu pāri, kā arī topošie absolventi. Dejotājus skaistā rāmī ielika Mārupes vidusskolas skolēnu formās tērpts sākumskolas dejotāju pāris. Lai viesi ne mirkli negarlaikotos, ik pa brīdim uz skatuves kāpa gan pašreizējie audzēkņi, gan skolas absolventi. Pirmatskaņojumu piedzīvoja skolotāju Janīnas Vanagas un Ingas Cirses speciāli šim notikumam radītā dziesma “Veltījums Mārupes vidusskolai” skolotāju ansambļa izpildījumā. Ik pa laikam savus skaistos uz Dziesmu svētkiem šūdinātos tērpus atrādīja jauktais koris, protams, tikpat skaisti arī dziedot.  Ar savām dzidrajām balsīm priecēja Pierīgas un Zemgales zonas vokālās mūzikas konkursu laureāts – 5.-9.klašu ansamblis. Viesu ausis un acis priecēja muzikālie skolas absolventi – Elīna Grāve, Krista Lapiņa-Zvirgzdiņa, Rūta Dūduma, Markus Riva, jaunais pianists Dainis Tenis. Taču, kad sāka dziedāt absolvents Gunārs Tutiņš, šķiet, daudzu acīs sariesās aizkustinājuma asaras. Bet skolotāju jauktais koris, kas piepildīja skatuves podestus, izsauca patiesas ovācijas. Vēl jo vairāk tāpēc, ka viņu nākamā uzstāšanās paredzēta tikai pēc 5 gadiem – vidusskolas 50 gadu jubilejā.

DSC_8294

Lai svētki izdotos, ne tikai pašiem baroniem Rautenfeldiem bija darba pilnas rokas. Talkā nāca daudzi jo daudzi svētku rīkotāji – enerģiski un idejām bagāti skolotāji un skolēni. Es nevienu nesaukšu vārdā, jo šādās reizēs grūti pateikt, kura ieguldījums ir nozīmīgāks un kura mazāk nozīmīgs.

Divus gan nosaukšu. Ja nu kādam rodas jautājums, vai tiešām barons Rautenfelds augšāmcēlies, atklāšu - Heinriha un viņa daiļās kundzes latvietes Emīlijas lomās visas dienas garumā iejutās vidusskolnieki Nikola Krista Ivanova un Andris Daubergs. Šķiet, viņi ar saviem pienākumiem tika galā lieliski.

Rautenfeldu dzimtas un Mārupes vidusskolas saimes vārdā saku PALDIES ikvienam, kurš pagodināja Mārupes skolu 105 un vidusskolu 45 gadu jubilejā.

 

Viena no daudzajām barona Rautenfelda viešņām – Ruta Straume