Mārupes pamatskolas jaunā korpusa pamatos iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm

03.04.2020.

Piektdien, 3.aprīlī, Mārupes pamatskolas jaunās piebūves pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Kopā ar pašvaldības izdevuma “Mārupes Vēstis” marta numuru un mazā mārupieša monētiņu kapsulā ielikts arī video sveiciens no Mārupes pamatskolas skolotājiem, skolēniem un vecākiem, kā arī gabaliņš interneta kabeļa, tādējādi simbolizējot šodienas aktuālāko saziņas līdzekli, kas valsts ārkārtas situācijā palīdz uzturēt komunikāciju starp skolēniem un skolotājiem. 

Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs: “Mārupes pamatskolas jaunās piebūves būvniecība ir viens no šī gada vērienīgākajiem pašvaldības investīciju projektiem un tā realizēšana ir vitāli nepieciešama. Mūsu novadā jau vairāku gadu griezumā raugoties ir vieni no augstākajiem dzimstības rādītājiem valstī un, neskatoties uz jau veiktajām investīcijām izglītības infrastruktūrā, vēl joprojām trūkst vietas bērniem izglītības pakalpojuma nodrošināšanai. Man ir patiess prieks, ka neskatoties uz to, ka šobrīd ārkārtas situācijas dēļ jāievēro virkne ierobežojumu, esam spējuši pielāgoties un darbs turpinās.”

Kā ziņots iepriekš, pagājušā gada martā tika parakstīts līgums ar SIA “Arčers” par Mārupes pamatskolas jaunās piebūves un sporta laukuma projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību. Būvprojekts tiks realizēts divās kārtās - 1.kārtā tiks uzbūvēta jaunā skolas piebūve, labiekārtota apkārtne, izbūvētas autostāvvietas un rekreācijas zona, savukārt 2.kārtā – izbūvēti āra sporta laukumi.

SIA “Arčers” valdes locekle Maija Baltgalve: “Esam priecīgi, ka spējam nodrošināt, būvniecības uzsākšanas darbus neskatoties uz ārkārtas situāciju valstī un daudzajiem ierobežojumiem, kas tiek stingri ievēroti. Digitalizācijas nozīmīgums šim projektam no Mārupes pašvaldības puses tika piešķirts jau sākotnēji, un tā projektēšana norisinājās BIM vidē. Ir tikai likumsakarīgi, ka jaunākās tehnoloģijas, tiek lietotas tur, kur augs un attīstīsies mūsu jaunākā paaudze. BIM realizācijas mērķis ir nodrošināt šī projekta kvalitāti, savstarpējo pušu laicīgu un efektīvu komunikāciju vienotā vidē, tai skaitā attālināti, kas pašreizējos apstākļos ir kļuvis īpaši svarīgi.”

Jaunā piebūve būs četru stāvu ēka ar kopējo platību 6200 m2. Tajā plānots izvietot 37 mācību klases, laboratorijas un darbnīcas 5.līdz 9.klašu skolēniem, bibliotēku, dejošanas zāli, kā arī telpas atbalsta centram un skolas administrācijai. Tādējādi skolā kopumā tiks nodrošināta iespēja mācības apgūt 1000 skolēniem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā šobrīd.

sigita

Mārupes pamatskolas direktore Sigita Sakoviča ievieto pamatos kapsulu

betons

Tiek lieti pamati Mārupes pamatskolas jaunajam korpusam