06.10.2025.
Laika posmā no 2025. gada 1. septembra līdz 30. septembrim Mārupes novada pašvaldības policijas dežūrdaļa ir saņēmusi un apkalpojusi 209 izsaukumus.
- Tika saņemts izsaukums uz Tīraini, kur kādā tirdzniecības vietā klients uzvedas agresīvi, izsaka draudus un traucē uzņēmuma darbu. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, informācija apstiprinājās. Ņemot vērā, ka persona neņēma vērā policijas darbinieku brīdinājumu, tā tika aizturēta un nogādāta apstākļu noskaidrošanai pašvaldības policijā. Par notikušo tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Tā kā persona bija neadekvāta un nebija alkohola reibumā, bija saskatāmas narkotisko vielu lietošanas pazīmes, tāpēc uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija, kura pārņēma tālāko procesuālo darbību veikšanu.
- Tika saņemts izsaukums uz lidostu Rīga, kur kāda persona alkohola reibumā nav spējīga pārvietoties, traucē kārtību un apdraud savu drošību. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, informācija apstiprinājās. Persona bija neadekvātā stāvoklī, tādēļ tika pieņemts lēmums to aizturēt un nogādāt pašvaldības policijas dežūrdaļā. Par notikušo tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Persona nebija spējīga par sevi parūpēties, tādēļ atskurbšanai tā tika nogādāta patversmē.
- Tika saņemts izsaukums uz Spuņciemu, kur ceļu satiksmes negadījumā ir savainots meža dzīvnieks (stirna). Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, informācija apstiprinājās. Ceļu satiksmes negadījumu noformēja Valsts policija. Pašvaldības policija uz notikuma vietu izsauca dzīvnieku patversmes darbiniekus, kuri dzīvnieku nogādāja drošā vidē.
- Patrulēšanas laikā pašvaldības policijas dežūrgrupas darbinieki ievēroja automašīnu BMW, kuras vadītāja braukšanas manieres bija neadekvātas. Bija aizdomas, ka vadītājs, iespējams, ir alkohola reibumā. Veicot operatīvus pasākumus, automašīna tika apturēta. Pie pārbaudes noskaidrojās, ka vadītājs ir vairāk nekā 1.8 promiļu alkohola reibumā. Vadītājs tika aizturēts un tālāko procesuālo darbību veikšanai nodots Valsts policijas darbiniekiem.
- Tika saņemts izsaukums uz Tīraini, kur kādā dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg divstāvu ēka. Pašvaldības policija sniedza atbalstu VUGD darbiniekiem teritorijas ierobežošanai un satiksmes regulēšanai. Pēc ugunsgrēka lokalizācijas tika konstatēts, ka viena persona ir gājusi bojā. Tālākās procesuālās darbības pārņēma Valsts policija.
- Tika saņemts lūgums pēc palīdzības Babītē, kur kāda persona ir izkritusi no gultas un atrodas bezpalīdzīgā stāvoklī. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki sniedza visu nepieciešamo palīdzību.
- Tika saņemts izsaukums uz Jaunmārupi, kur publiskā vietā atrodas persona stiprā alkohola reibumā un traucē apkārtējiem. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā, informācija apstiprinājās. Persona nespēja nostāvēt, tādēļ tā tika aizturēta un apstākļu noskaidrošanai nogādāta pašvaldības policijā. Par notikušo tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Tā kā personai nebija pastāvīgas dzīvesvietas tā tika nogādāta patversmē.
Laika posmā no 2025. gada 1. septembra līdz 30. septembrim Mārupes novada pašvaldības policijas amatpersonas uzsāka un pieņēma lēmumus 474 administratīvā pārkāpuma lietās:
- par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu publiskā vietā – 4;
- par sabiedriskās kārtības traucēšanas pārkāpumiem – 1;
- par Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem – 2;
- par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu – 122;
- par Ceļu satiksmes likuma pārkāpumiem – 17;
- par braukšanas ātruma pārkāpumiem (foto radars) – 317;
- par Dzīvesvietas deklarēšanas likuma pārkāpumiem – 1;
- par Saistošo noteikumu pārkāpumiem – 10.
Pašvaldības policija aicina gājējus un riteņbraucējus ievērot Ceļu satiksmes noteikumu prasības diennakts tumšajā laika posmā - ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem un riteņbraucējam, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.