Mārupes Mūzikas un mākslas skolā atklāta digitālā mūzikas ierakstu stacija "Zvaigznāja klase"

17.06.2024.

Šodien, 17. jūnijā, Mārupes Mūzikas un mākslas skolā notika mūziķes Agneses Rakovskas un projekta “Zvaigznāja klase” veidotās digitālās mūzikas ierakstu stacijas atklāšana. 

Sievietes un vīrieši stāv pie zaļas lentas, svinīgi atklājot jaunu telpu

 

Pasākumā ar dziesmām un sveicieniem piedalījās idejas autore, mūziķe Agnese Rakovska un "Zvaigznāja klase" pārstāves - projekta mentore, dziedātāja Agnese Dzjamko un jaunā māksliniece, Mārupes Mūzikas un mākslas skolas absolvente Sabīne Mustermane. 

Mārupes novada pašvaldības vārdā klātesošos sveica Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Kārkliņš un izpilddirektores vietniece izglītības, kultūras un sporta jautājumos Evija Papule. 

Sieviete un vīrietis stāv ar ziediem rokās, sakot uzrunu

 

Par to, ka turpmāk šajā "Zvaigznāja klasē" jauniešiem un ikvienam interesentam būs brīnišķīga iespēja pilnīgi citā veidā iepazīt mūzikas industriju un tās iespējas, gūt neaprakstāmi vērtīgu pieredzi mūzikas un dziesmu rakstīšanā un producēšanā, pateicības vārdi tika izteikti Mārupes Mūzikas un mākslas skolas direktorei Dacei Štrodahai un pedagoģei Baibai Rudzītei, kura ar savu nesavtīgo darbu iedvesmo jauniešus un palīdz viņiem apgūt jaunās tehnoloģijas. 

Jaunajā ierakstu stacijā bērni un jaunieši varēs radīt savu mūziku, gūt pirmās prasmes mūzikas producenta profesijā un atklāt sevī jaunus talantus. Šis būs pirmais lielais solis mūsdienīgai mūzikas stundai un jauna pieredze kā skolēniem, tā pedagogiem.

 

Jaunieši ierakstu studijas telpās

 

Sieviete zilā tērpā stāv un saka uzrunu

Sieviete gaišiem matiem stāv ar ziediem rokās

Sieviete gaišiem matiem dzied pie mikrofona

Sieviete zilā Tkreklā stāv pie mikrofona

Par projektu “Zvaigznāja klase”

“Zvaigznāja klase” ir mūziķes Agneses Rakovskas iniciatīva, projekts, kas dod iespēju bērniem un jauniešiem skolās apgūt mūzikas radīšanas procesu mūsdienīgā interpretācijā, izmantojot modernu metodiku un mūzikas producēšanas iekārtas, kas pozitīvi ietekmē bērnu un jauniešu attieksmi pret mūzikas nodarbībām. “Zvaigznāja klasē” darbojas profesionāli un augsti kvalificēti mentori, kuri apmāca skolotājus un skolēnus visos Latvijas reģionos.  Apmācību programma  ir unikāla, tā atbilst STEAM vadlīnijām un tai nav līdzīgu nekur pasaulē. Mentori pastāvīgi apmāca mūzikas skolotājus darbam ar digitālajām tehnoloģijām un spēj projektu vadīt gan latviešu, gan angļu valodā.