Mārupes Ledus halle ir atklāta

30.01.2017.

Mārupē svētdien, 29.janvārī, atklājot jauno Mārupes Ledus halli, tika svinēti arī Mārupes hokeja savienības atklāšanas svētki.

MHH atklasana 2017-12 - SMALLMārupes novada Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs atklāšanas pasākumā pauda: “Ir prieks būt šodien jaunās ledus halles atklāšanā, kas ir ilgi gaidīts notikums visiem mārupiešiem. Paldies uzņēmējiem, kuri rada iespēju šeit Mārupē iegādāties zemi un uzbūvēt Mārupes sporta infrastruktūrai tik nepieciešamo objektu.

Mārupē ir daudz bērnu un jauniešu, tāpēc svarīgs jautājums ir viņu nodarbināšana ārpus skolas laika. Mēs priecājamies, ka papildus jau esošajiem sporta veidiem, nu bērniem un jauniešiem būs iespēja attīstīt savas iemaņas arī hokejā.

Esam jau uzsākuši sadarbību, lai viena Mārupes vidusskolas klase no februāra reizi nedēļā varētu Ledus hallē apgūt slidot prasmes. Mēģināsim rast iespēju arī atbalstīt citus sportistus. Lai šī uzsāktā sadarbība veiksmīgi turpinātos!”

MHH atklasana 2017-82 - SMALL

Lai veicinātu iedzīvotāju iesaisti sporta aktivitātēs, Dome tika izsludinājusi konkursu par tiesībām slēgt līdzdarbības līgumu, pilnvarojot veikt likuma „Par pašvaldībām” 15. panta pirmās daļas 6. punktā paredzēto pašvaldības autonomo funkciju  – iedzīvotāju veselīga dzīvesveida un sporta veicināšana daļā par interešu izglītības programmas „Ledus hokejs” īstenošanu Mārupes novada pašvaldības administratīvajā teritorijā un pieņemts lēmums slēgt līgumu ar biedrību "Mārupes hokeja savienība".

Biedrība "Mārupes hokeja savienība" ir uzstādījusi sev mērķi kļūt par Latvijas hokeja kompetences centru ar modernākajām mācību programmām, lai nodrošinātu Latvijas hokeja izlasei augstas raudzes hokejistus. Biedrība plāno piedalīties Latvijas hokeja meistarsacīkstēs visās vecuma grupās - meistarības, iemaņu un pārliecības uzlabošanas nolūkā līdz U-14 vecumam, bet līdz U-18 vecumam uzvaras motivācijas ieguvei.

Mārupes hokeja savienības pārstāvji uzsver, ka hokeju bērni mācīsies pie izciliem treneriem, jo sadarbībai piekrituši Juris Opuļskis, kurš Latvijas hokeja izlasē aizvadījis 98 spēles, un Rodrigo Laviņš, kuram Latvijas izlasē ir 230 spēles. Abiem kādreizējiem sportistiem ir A kategorijas trenera sertifikāts un augstākā profesionālā pedagoga izglītība ar ievirzi hokejā.

Pašlaik hokeja spēli var apgūt 70 bērni, bet nākotnē plānots trenēties jau 250 jaunajiem hokejistiem.

Mārupes Ledus halles laukums būs pieejams arī publiskai slidošanai. Ar publiskās slidošanas laikiem var iepazīties ledus halles mājaslapā www.marupesledus.lv.

Mārupes ledushalles telpās būs publiski pieejama kafejnīca „BurgerBulka”, kurā ikviens sportists un sporta centra apmeklētājs varēs ieturēt sev piemērotāko maltīti. Fitnesa centrs ”Kiwi fitness”, gaidīs visu vingrot gribētājus, kuri gatavi izmēģināt jaunākās paaudzes modernākos trenažierus. SIA “Baltijas Fizioterapija” Mārupes iedzīvotājiem piedāvās plaša profila rehabilitācijas pakalpojumus. Un protams, kā gan bez hokeja inventāra veikala, kurā varēs iegādāties visu nepieciešamo hokejam un slidošanai. Darbosies slidu asināšanas un ekipējuma remonta darbnīca.

Mārupes ledus halle uzbūvēta par privātām investīcijām un aizņem 4500 kvadrātmetrus lielu apbūvējamo platību. Būvniecība tika uzsākta 2016. gada 1.janvārī, bet pabeigta šā gada 27.janvārī. Ledus laukums un halle aprīkota ar jaunākajām mūsdienu tehnoloģijām. Halles skatītāju tribīnēs ietilpst 250 sēdvietas un 100 stāvvietas.

Foto no atklāšanas svētkiem šeit.