Jaunmārupē atklāts lielākais rotaļu laukums novadā

25.07.2019.

Šodien, 25. jūlijā, Jaunmārupē Mārupes novada dome, klāt esot iesaistītajiem speciālistiem, vērusi durvis lielākajam un modernākajam bērnu rotaļu laukumam Mārupes novadā.

Rotaļu laukums ar nosaukumu “Ūdensrozes” izveidots Jaunmārupes dabas parka labiekārtošanas projekta ietvaros un šovasar tika pabeigti pērn uzsāktie 1. un 3.kārtas labiekārtošanas darbi.

Atrašanās vieta: https://goo.gl/maps/P3MTP67cuk9G4Acn8

Tie apmeklētāji, kuri dodas ar auto, vislabākā vieta automašīnas novietošanai ir Jaunmārupes pamatskolas stadiona autostāvvieta: https://goo.gl/maps/71zZvbqZ3vmx8g3a9 

Jaunizveidotais bērnu rotaļu laukums “Ūdensrozes” paredzēts bērniem vecumā no 1-6 gadiem un atrodas ziemeļu daļā no esošā Jaunmārupes stadiona stāvlaukuma, iepretim ūdenskrātuvei “Ūdensrozes”. Bērnu drošībai laukums ir norobežots ar žogu un visā spēļu laukuma teritorijā ieklāts gumijas segums. Bērnu laukumā izveidots individuāla dizaina smilšu laukums ar iekārtām smilšu rotaļām, ierīkotas šūpoles ar atšķirīgām sēdvirsmām, slidkalniņš, mājiņas un aliņas, rotaļu kompleksi, karuseļi, 3D zvēriņi un dinamiskie elementi.

laukums

laukums

laukums

Laukums no tuvējās dzīvojamās ēkas atdalīts ar apstādījumiem, kā arī rudens periodā papildus tiks ierīkoti jauni apstādījumi. Gājēju ietve, kas nodrošina galveno iedzīvotāju pastaigu plūsmu, virza gar bērnu laukumu un tās segums ir mākslīgais bruģakmens. Tās malā uzstādīta atpūtas vieta ar soliņiem, atkritumu urnām un velo statīviem.

Rotaļu laukums būs atvērts un brīvi pieejams katru dienu no plkst. 7.00 līdz 23.00 visiem apmeklētājiem.

Mārupes novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kadiģe: “Mārupes novads turpina augt un attīstīties. Man ir patiess gandarījums par to, ka kopā ar pašvaldības darbiniekiem esam radījuši jaunu, skaistu un mūsdienīgu vietu mazajiem mārupiešiem, kur droši un kvalitatīvi pavadīt brīvo lauku. Jāsaka milzīgs paldies par paveikto gan iesaistītajiem pašvaldības atbildīgajiem speciālistiem, gan ārpakalpojuma sniedzējiem - būvniekiem un projektētājiem. Bez jums tas nebūtu iespējams. Novēlu mārupiešiem izbaudīt un būt saudzīgiem pret jaunradīto vietu.”

atver

atver

Jaunmārupes rotaļu laukuma, kā arī stāvlaukuma piebraucamā ceļa un pastaigu celiņu izbūvi īstenoja SIA “Tilts”, Jaunmārupes dabas parka pārbūves projekta ietvaros par kopējo summu 944 011,27  eiro. Projektēšanu veica SIA “BM - projekts”, būvuzraudzību veica SIA “RS Būvnieks”.

Jaunmārupes dabas parka labiekārtošanas būvprojekts pavisam sadalīts sešās kārtās. Patlaban realizētas divas kārtas no projekta. Kā nākošo, ceram realizēt projekta daļu, kas ir atpūtas un rotaļu zona vecākiem bērniem. Atlikušajās kārtās būvniecības darbi ietver ietvju atjaunošanu un pārveidošanu parka teritorijā, ietvju izbūvi un pārbūvi ap Pavasaru dīķi un vistālākā perspektīvā – koka laipu takas izbūve gar abiem dīķiem.