Investē 2 miljonus eiro gurķu audzēšanai Mārupē ziemas mēnešos

19.01.2016.

SIA “Mārupes siltumnīcas” ar bankas Citadele līdzfinansējumu ir izbūvējusi jaunas siltumnīcas gurķu audzēšanai arī ziemas sezonā. Turpmāk gada aukstajos mēnešos Latvijā audzēti gurķi konkurēs ar Spānijā, Polijā un citās valstīs audzētajiem dārzeņiem. Šonedēļ siltumnīca tiek apstādīta ar gurķu stādiņiem, lai jau pēc mēneša Latvijas iedzīvotāji varētu veikalos iegādāties Latvijā audzētos gurķus.

“Mārupes siltumnīcas” ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas audzēs gurķus arī ziemas sezonā. Latvijā lielākais dārzeņu audzētājs siltumnīcās jaunā projekta būvniecībai un iekārtošanai ieguldījis 2,2 miljonus eiro, izbūvējot 5000 kvadrātmetru lielu jaunu siltumnīcu ar ziemas apstākļiem atbilstošu apgaismes tehniku.

“Ideju smēlāmies no līdzīgām siltumnīcām Somijā. Mūs iedrošināja Igaunijas labais piemērs, kur arī ziemā tiek ražoti vietējie gurķi, taču līdz Latvijas tirgum tie nenonāk, jo ir gana liels pieprasījums vietējā tirgū. Lai ziemas mēnešos mūsu siltumnīcā izaugtu garšīgs gurķis, konsultējāmies ar uzņēmumiem kaimiņvalstīs,” pastāsta “Mārupes siltumnīcas” līdzīpašnieks un vadītājs Kaspars Brunovskis. “Ja līdz šim savās siltumnīcās varējām audzēt gurķus un tomātus no marta līdz oktobrim, tad tagad varēsim ievākt ražu visu gadu. Jaunā siltumnīca ir viena no modernākajām Ziemeļeiropā.”

“Pateicoties bankas kredītam, uzņēmums ir veicis ievērojamus ieguldījumus, kā rezultātā par trīs reizēm palielināsies ražība no viena siltumnīcas kvadrātmetra. Šāda darbības efektivitātes uzlabošana ir būtiska, un uzņēmuma ienākumus vairs neietekmēs sezonalitāte,” saka bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis. “Somijas un Igaunijas pieredze pierāda, ka pašmājās audzētiem dārzeņiem ir pieprasījums. Līdz ar to arī novēlam “Mārupes siltumnīcām” audzēt garšīgus gurķus un tomātus visu gadu.”

DSC_0019

SIA “Mārupes siltumnīcas” mātes uzņēmuma SIA “Sabiedrība Mārupe” vēsture ir aizsākusies 1948. gadā, kad tika dibināts kolhozs “Mārupe”. Savu pašreizējo nosaukumu uzņēmums ieguva 2004. gadā. SIA “Mārupes siltumnīcas” darbības veids ir segto platību dārzeņu ražošana. Dārzeņu produkcija tiek realizēta kooperatīvai sabiedrībai “Baltijas dārzeņi”. Sezonas ilgst no marta līdz oktobrim, kuras laikā iegūst un realizē ~4,700 tonnas gurķu un tomātu. Kopējā zemstikla platība ir 9.6 hektāri, no kuriem 6 ha aug gurķi un 3.6 ha tomāti.