Iedzīvotāji aicināti balsot par projektu īstenošanu Mārupes novada attīstībai

09.05.2016.

“Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) šogad izsludinātajā projektu konkursā “LMT Latvijai” sadarbībā ar Mārupes novada pašvaldību saņemtas 16 projektu idejas. Sākot no pirmdienas, 9. maija, iedzīvotāji aicināti aktīvi balsot par kādu no 14 otrajā kārtā izvirzītajiem projektiem.

“Pieaugošais ideju skaits ir apliecinājums tam, ka līdz šim īstenoto projektu stāsti iedvesmo aizvien jaunas iniciatīvas. Priecājamies, ka aicinājumam “Domā Dari!” pievienojas arvien vairāk drosmīgo un aktīvo, ar kuriem līdzcilvēki var lepoties, priecājoties par ieguldījumu novada attīstībā. Lai labās ieceres pārvērstu darbos, aicinu aktīvi iesaistīties arī balsošanā!” uzsver LMT prezidents Juris Binde.

Lai noteiktu uzvarētājus un finansējuma saņēmējus, par Mārupes novada otrajā kārtā izvirzītajiem projektiem balsot var ikviens Latvijas iedzīvotājs līdz 26. maija plkst. 17.00.

Balsot iespējams Mārupes novada domē, Mārupē, Daugavas ielā 29, 1.stāvā, Būvvaldē, klātienē aizpildot balsošanas anketu, kā arī interneta vietnes www.lmt.lv sadaļā “LMT Latvijai” (www.lmt.lv/lmtlatvijai). Savukārt LMT klienti var balsot arī īsziņas veidā, sūtot izvēlētā projekta identifikāciju uz numuru 1668. Piemēram, balsojot par projektu, kas sarakstā ir ar pirmo kārtas numuru, jāsūta īsziņa ar tekstu: Marupe1. Ar projektu aprakstiem var iepazīties www.lmt.lv/lmtlatvijai un Mārupes novada mājaslapā www.marupe.lv/aktuali/lmt-projektu-konkurss

Projektu īstenošanai Mārupes novadam paredzēts piešķirt astoņus tūkstošus eiro, katram projektam ir iespēja saņemt no 500 līdz 2000 eiro finansējumu.

“Esmu pateicīgs aktīvajiem Mārupes novada iedzīvotājiem, kuri izmantoja šo lielisko iespēju un sagatavoja savu ideju iesniegšanai projektu konkursā. Tieši iedzīvotāju aktivitāte un iniciatīvas ir tas, kas nepieciešams, lai mūsu novads attīstītos un kļūtu iedzīvotāju vēlmēm atbilstošāks,” uzsver Mārupes novada Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs.

LMT_LV_2posms_Marupe

Jau ziņots, ka turpinot projektu konkursu “LMT Latvijai”, šogad projekta pieteikumu varēja iesniegt ikviens Alūksnes, Balvu, Grobiņas, Jēkabpils, Krāslavas, Mārupes, Tērvetes un Ventspils novada iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona, kuras deklarētā vai juridiskā adrese ir kādā no minētajiem novadiem. LMT piecu gadu laikā ir atbalstījis reģionu iedzīvotāju iniciatīvas vairāk nekā 320 tūkst. eiro apjomā, savukārt šogad tiks sniegts atbalsts 64 tūkst. eiro apmērā.

Kopš 2011. gada visā projektu konkursa realizācijas laikā kopumā īstenoti vairāk nekā 111 iedzīvotājiem nozīmīgi projekti visā Latvijā. Iepriekš projekti realizēti 24 Latvijas pilsētās un novados – Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Daugavpils novadā, Dobelē, Iecavā, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Līvānos, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rojā, Saldū, Skrundā, Talsos, Tukumā, Valkā, Valmierā un Ventspilī.

Projekta “LMT Latvijai” mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši atbalstot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.