Edvards Bidzāns kļūst par Vācijas “ADAC MX” čempionu

24.09.2019.

Sezonā kopumā tika aizvadīti septiņi posmi, no kuriem sešos norisinājās cīņa “ADAC MX Junior Cup 85” klasē, startējot “MX Moduls” vienības sportistam Bidzānam. Jau sezonas pirmajos piecos posmos viņš bija pierādījis sevi kā izteiktu favorītu, bet punktu lieliskajai sezonai pielika ar uzvarām abos braucienos Holcgerlingenē. Jau sestdien, pēc uzvaras pirmajā braucienā, kas kopsummā tobrīd bija astotā šajā sezonā, Edvards nodrošināja titulu, informē Autoeuro.lv (Juris Dargēvičs).

“Man bija komfortabls 40 punktu pārsvars, tāpēc sestdien nebiju pārāk satraukts,” finišā sacīja 14 gadus jaunais motokrosa talants. “Protams, tas bija atvieglojums, ka darāmo paveicu jau pirmajā braucienā, līdz ar to svētdien varēju braukt brīvi un patiesi izbaudīt sacensības.”

Jāpiemin, ka Bidzāns Vācijas čempionātā startēja sadarbībā ar vācu komandu “WZ Racing” un izmantoja “Husqvarna” markas motociklu. Viņa tuvākie sekotāji kopvērtējumā “ADAC MX Junior Cup 85” klasē bija dānis Tobiass Kaprani (“Kosak Racing Team KTM”) un beļģis Saša Konens (“Grizzly Yamaha Junior Team INDG”).

d

Foto: ADAC MX Masters.de

“Esmu ļoti apmierināts ar visu ADAC sezonu,” stāsta Edvards. “Nevaru sagaidīt nākamo gadu, kad sacīkstēs varēšu braukt MX125 klasē. Šīs sacīkstes bija īpašas ar to, ka pēdējo reizi startēju ar mazākas kubatūras moci MX85 klasē. Noslēdzošā posma pirmajā braucienā man izdevās labs starts, biju otrajā vietā, bet atkritu, jo izdarīju dažas kļūdas. Saņēmos, apdzinu viņus un uzvarēju pirmajā braucienā. Otrajā braucienā situācija bija līdzīga, bet arī tad man izdevās izvirzīties vadībā un uzvarēt.”

Čempioni noskaidroti arī pārējās klasēs. Nestartējot pasaules čempionāta zvaigznēm, kas tobrīd atradās sacensībās Ķīnā, ātrākajā kategorijā “MX Masters” šoreiz braucienos uzvarēja Deniss Ulrihs un Paskals Rauhenekers. Piekto reizi karjerā par čempionu kļuvis Ulrihs, otrā vieta Rauhenekeram, bet kā trešais sacensības noslēdza igaunis Tanels Leoks no “A1M Husqvarna” vienības, kurš pēdējās sacensības izlaida. Atsevišķās sacīkstēs šogad startēja arī Pauls Jonass, Kārlis Sabulis un Matīss Karro.

“MX Junior Cup 125” čempions šogad ir vācietis Simons Langenfelders. Pirmajā braucienā 20. vietu un vienu punktu sasniedza Mairis Pumpurs (“MX Moduls”), bet sezonas kopvērtējumā viņš šogad nopelnīja 56 punktus un izcīnīja 17. vietu.

Savukārt “ADAC MX Youngster Cup” klasē par 2019. gada čempionu kļuvis austrietis Renē Hofers. Pirmajā braucienā pie pirmā un vienīgā punkta sezonā tika latvietis Rainers Žuks, kurš kopvērtējumā ierindojas 47. pozīcijā.