DŽUDO DIENA MĀRUPĒ!

08.03.2019.

Biedrība “Džudo klubs Mārupe” Mārupes novada domes projektu konkursa “Mārupe - mūsu mājas 2019” ietvaros aicina Mārupes novada bērnus un jauniešus 2019.gada 23.martā plkst. 11.30 – 17.00 piedalīties pasākumā “Džudo diena Mārupē!”, kas notiks Jaunmārupes pamatskolas sporta kompleksā (Mazcenu alejā 4a, Jaunmārupē). Pasākuma laikā notiks džudo paraugdemonstrējumi, sacensības bērniem un jauniešiem, popularizējot džudo kā olimpisko sporta veidu Mārupes iedzīvotāju vidū. Pasākuma ietvaros ieplānota arī viktorīna vecākiem ar balvām, kā arī būs iespēja iemūžināt bērnus un vecākus īpašā izveidotā foto stūrītī džudo stilā. Šo tradīciju plānots iedzīvināt kā ikgadēju un piesaistīt arvien lielāku mārupiešu dalību.

Pieteikšanās pasākumam (līdz š.g. 22.martam), jautājumi un priekšlikumi, sūtot e-pastu uz andrejs.rebrovs@lspa.lv vai zvanot pa tālr. 29739728.

Džudo – olimpiskais cīņas sporta veids. Džudo ietver cilvēka garīgo un fizisko īpašību attīstību, dažādu uzbrukuma un aizsardzības paņēmienu apmācību, audzināšanas procesu, kura mērķis ir pilnveidot cilvēku kā personību. Džudo kā cīņas mākslas un sporta veida attīstība vienlaicīgi demonstrē gribasspēka un tehnikas pārsvaru pār spēku. Mūsdienās džudo, balstoties uz augstiem morāliem principiem un pastāvīgi attīstoties, ir guvis milzu popularitāti visā pasaulē. Viens no džudo pamatprincipiem ir pieklājība. Tā ir skaista un vīrišķīga cīņa, kas noder arī par efektīvu pašaizsardzības līdzekli. Džudo kā cīņu sāk mācīt apmēram no sešu gadu vecuma, tad iespējams pretendēt gan uz jostu (pavisam tādas ir 8), gan piedalīties sacensībās. Jāzina arī šīs Austrumu cīņas termini japāņu valodā. Arī pusaudžiem un pieaugušajiem nav ierobežojumu, sākt var jebkurā vecumā.

dzudo