Akcijā „Uzņemies šefību pār konteineru 2!” Mārupes pamatskolas 3.b klase sašķirojusi 820 kg stikla

01.04.2016.

SIA „Eco Baltia vide” un AS “Latvijas Zaļais punkts” organizētā stikla šķirošanas veicināšanas akcija „Uzņemies šefību pār konteineru 2!” ir veiksmīgi noslēgusies un ir zināmi balvu ieguvēji.

Akcijas laikā ir sasniegti labi rezultāti, jo šefībai pieteikti 68 konteineri stikla šķirošanai un kopā šajos konteineros skolēni savākuši 11 tonnas stikla pudeļu un burku.

Savācot visvairāk stikla, savos šefībai pieteiktajos stikla šķirošanas konteineros, apmaksātu ekskursiju uz plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīcu “PET Baltija” Jelgavā un ceļamaizei Rimi dāvanu karti 50 eiro vērtībā saņems aktīvākā stikla šķirotāju klase no Ādažiem, Mārupes un Salaspils:

Ādažu vidusskolas 1.g klase ar audzinātāju Baibu Mezuli. Pieteiktajos piecos konteineros, 1.g klase sašķiroja 1310 kg stikla.

Mārupes pamatskolas 3.b klase ar audzinātāju Ingu Biti. Pieteiktajos divos konteineros, 3.b klase sašķiroja 820 kg stikla.

Salaspils 1. vidusskolas 5.c klase ar audzinātāju Guntu Lazdiņu. Pieteiktajā vienā konteinerā, 5.c klase sašķiroja 380 kg stikla.

Par balvu saņemšanu SIA „Eco Baltia vide” ar uzvarētājiem sazināsies individuāli.

Akcijā „Uzņemies šefību pār konteineru 2!” gandrīz trīs mēnešus Pierīgas reģiona skolu skolēniem bija iespēja sacensties stikla šķirošanas sacensībās un piedalīties atraktīvās lekcijās par atkritumu šķirošanu un videi draudzīgu dzīvesveidu. Akcija norisinājās Ādažu, Salaspils un Mārupes novados.

Kāpēc ir svarīgi šķirot stiklu? Gada laikā Latvijā tirgū nonāk vismaz 200 000 tonnas dažāda iepakojuma, no kura aptuveni 25kg ir stikls. Vidēji Latvijā gada laikā viens iedzīvotājs patērē 25 kilogramus stikla. Stikls dabā nesadalās, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai izlietotais stikla iepakojums nenonāktu atkritumu poligonos, bet gan pārstrādes rūpnīcās. Stiklu var pārstrādāt bezgalīgu reižu skaitu, saglabājot tā kvalitāti. Viena pārstrādāta stikla pudele nodrošina enerģijas ietaupījumu, kas ļauj 100 W lampiņai degt četras stundas vai televizoram strādāt 30 minūtes. Pārstrādājot stiklu, gaisa piesārņojums samazinās par 20%, bet ūdens piesārņojums par 50%.

Papildu informācija:
Dace Jansone

Korporatīvās komunikācijas direktore
SIA „Eco Baltia grupa”
Tālr. +371 28655072
dace.jansone@ecobaltia.lv
www.vide.ecobaltia.lv