Aicinām virtuāli paciemoties jaunā bērnudārza “Zīļuks” pasaulē

05.11.2021.

Mēnesi pēc jaunā bērnudārza atklāšanas, aicinām doties skaistā virtuālā ceļojumā, izstaigājot jaunā bērnudārza “Zīļuks” plašās telpas.

Mārupes novada pašvaldība izveidojusi pirmsskolas izglītības iestādes “Zīļuks” virtuālo tūri, kas šajā pulcēšanās ierobežojumu laikā sniedz lielisku iespēju justies klātesošam, soli pa solim izstaigājot košās jaunā bērnudārza telpas un aplūkojot āra rotaļu laukumus.

Jaunmārupes bērnudārzs tika atklāts šī gada 30.septembrī un ir vērienīgākais pašvaldības objekts, kā arī viena no energoefektīvākajām pašvaldības jaunbūvēm novadā, tā 6200 kvadrātmetru plašo telpu apsildi nodrošinot ar zemes siltumsūkņiem no 24 urbumiem 100 metru dziļumā.

Projekta īstenošanas gaitā veiksmīgi sadarbojušies arhitekti, telpu dizaineri un būvnieki. Mazajiem ir pieejamas gaumīgas un pārdomāti iekārtotas 18 grupiņu telpas, kā arī plašas telpas kopīgām aktivitātēm – multifunkcionāla zāle saviesīgiem pasākumiem, ēdamzāle, telpas sportam un mūzikas apguvei, telpas administrācijai.

Mazie mārupieši jau paspējuši izmēģināt ergonomiskos un daudzfunkcionālos rotaļu laukumus, kuros pieejamas kāpelējamās un virvju atrakcijas, slidkalniņi, līdzsvara trases, šūpoles un citas konstrukcijas bērnu motoro iemaņu un kustības spēka attīstībai. Brīnišķīga, bērniem pielāgota vide atklājas miniatūrajā pilsētiņā, kurā atbilstoši satiksmes noteikumiem marķētu ielu malās izvietojušās mazas, jaukas divstāvu mājiņas, ļaujot mazajiem izbaudīt bērnības fantāziju pasauli.

Jaunās ēkas būvdarbus veikusi SIA “Velve”. Ēku projektēja SIA “Arhitekta G.Vīksnas birojs”, bet būvuzraudzību īstenoja SIA “Marčuks”.