Sports

Aicinām pieteikties orientēšanās un rogaininga apmācībām un aktīvās atpūtas pasākumiem “Dabas spēles – rogainings”!

29.09.2023.

Plakāts

Aicinām ikvienu apgūt orientēšanās un rogaininga pamatus, piedaloties aktīvās atpūtas pasākumos “Dabas spēles – rogainings”!

Fiziska aktivitāte, īpaši svaigā gaisā, ir ikdienas nepieciešamība ikvienam, kurš vēlas dzīvot veselīgi. Fiziskās aktivitātes un spēles dabā var būt tik dažādas, orientēšanās un rogainings ir dažas no tām. Projekts “Dabas spēles – rogainings” ir radīts ar mērķi apmācīt orientēšanās pamatprasmēs gan mazus, gan lielus, kā arī iepazīstināt un apmācīt vienā no orientēšanās sporta veidiem - rogainingā. Orientēšanās sports var kļūt par labu ceļabiedru ikviena ikdienā! Apgūstot orientēšanās prasmes un iepazīstot to kā interesantu fizisko un prāta aktivitāti, cilvēki savā ikdienā var pievienot sportiskas aktivitātes rogaininga un piedzīvojumu spēļu jomā. 

Projekta ietvaros tiks organizēti trīs aktīvās atpūtas – orientēšanās un rogaininga pasākumi “Dabas spēles – rogainings”:

  • SPUŅCIEMĀ  - 7. septembrī no plkst. 11.00 līdz 18.00 Babītes Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā "Vietvalži", Spuņciemā, Salas pagastā, Mārupes novadā: https://goo.gl/maps/w7Fsh5SJt8fp1Gx46
  • JAUNMĀRUPĒ  - 14. septembrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 parkā aiz Jaunmārupes pamatskolas, Mazcenu alejā 3, Jaunmārupē, Mārupes pagastā, Mārupes novadā: https://goo.gl/maps/qtpuLRP9EHdU6M846;
  • DZILNUCIEMĀ  - 8. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 mežā (netālu no Božu ūdenskrātuves), Dzilnuciemā, Babītes pagastā, Mārupes novadā: https://goo.gl/maps/qbQqxtPTvN5MUzpa6

PASĀKUMA NORISE

Spuņciemā un Jaunmārupē dalībnieki tiks iepazīstināti  ar orientēšanās pamatelementiem – karte, kontrolpunkti, kartes noorientēšana, virziena noteikšana un labākā ceļa izvēle. Rogainings ir stratēģiska aktivitāte – mācīsim dažādas metodes sava maršruta plānošanai! Iegūtās zināšanas varēs uzreiz izmēģināt praksē ciema teritorijā 3 līdz 5 dalībnieku komandā, kontrollaiks  - 30 min.

Spuņciemā būs arī orientēšanās spēle, kas paredzēta 3 līdz 6 gadus vecu bērnu orientēšanās prasmju apguvei.

Dzilnuciemā pēc īsas instruktāžas komandas dosies 1 h rogainingā patstāvīgi, kas būs labs treniņš gan iesācējiem, gan lietpratējiem.

Mērķauditorija - orientēšanās un rogainings ir piemērots gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem un senioriem, jo savu pārvietošanās tempu katrs izvēlas pats, atkarībā no fiziskajām spējām un kartes lasīšanas prasmēm.

Pieteikšanās pasākumam - https://ej.uz/rogainingu

Pasākumi “Dabas spēles - rogainings” tiek īstenoti Mārupes novada pašvaldības līdzdalības projektu konkursa “Mārupe – mūsu mājas 2023” ietvaros, kura mērķis ir uzlabot dzīves vides kvalitāti novadā un veicināt novada iedzīvotāju iniciatīvu, paredzot iedzīvotāju iesaistīšanos un līdzdalību sabiedriski nozīmīgu projektu īstenošanā.

Pasākumi “Dabas spēles - rogainings” ir plānoti kā pēctecīgs turpinājums iepriekšējā gadā pašvaldības līdzdalības projektu konkursa “Mārupe - mūsu mājas 2022” ietvaros mūsu īstenotajiem pasākumiem “Dabas spēles - orientēšanās”.

Projekta ietvaros īstenotie pasākumi dalībniekiem ir BEZ MAKSAS!


Mūsu draugi un atbalstītāji: SIA “Mārupes Siltumnīcas”, A/s “Laima”, SIA “Snacks and more “ - “Pophouse.lv”.


Plakāts