Sabiedrība

Noslēdzies “Mārupes novada skolēnu biznesa ideju konkurss 2023”

13.04.2023.

12. aprīlī Mārupes novada jauniešu centrā “Hēlijs” notika “Mārupes novada skolēnu biznesa ideju konkursa 2023” fināls, kur visas dienas garumā tika vērtētas skolēnu prezentācijas par dažādiem pašu radītiem inovatīviem produktiem un pakalpojumiem biznesa uzsākšanai vai attīstīšanai. 

Konkursu organizēja biedrība “Mārupes uzņēmēji” sadarbībā ar Mārupes novada pašvaldību. Konkursā piedalījās Mārupes novada pašvaldības izglītības iestāžu, kā arī citi Mārupes novadā deklarētie skolēni.

Konkursanti startēja trīs vecuma grupās: 1.  -  6. klase, 7.- 9. klase un 10. – 12. klase. Pretendentiem pirms ideju iesniegšanas bija iespēja konsultēties ar mentoriem – biedrības “Mārupes uzņēmēji” pārstāvjiem.

Konkursa mērķis - radīt skolēnos izpratni par uzņēmējdarbību, attīstīt spēju argumentēt un aizstāvēt savu viedokli, kā arī motivēt veidot vai attīstīt savu biznesu, radot inovatīvus produktus vai pakalpojumus.  

Iesniegtās idejas tika vērtētas divās kārtās - pēc iesniegtā pieteikuma un prezentācijas klātienē. Žūrijā:   Miks Lukstiņš, SIA Fixman dibinātājs un vadītājs, biedrības „Mārupes uzņēmēji” valdes priekšsēdētājs Silvestrs Savickis, lidostas “Rīga” Komunikācijas vienības vadītāja Laura Kulakova un Mārupes novada pašvaldības Centrālās pārvaldes Sabiedrības iesaistes un mārketinga nodaļas uzņēmējdarbības speciāliste Linda Ostrovska.

Foto

Foto

Foto


“Mārupes novada skolēnu biznesa ideju konkurss 2023”uzvarētāji:

1. - 6. klase

1. vieta  Smoothie shop (smūtiju kiosks)

2. vieta  Podkāsts (īsi par dažādām tēmām)

3. vieta  Palīdzīgā roka (svētku rīkotāji)

 

1. vietas ieguvējas 1.- 6. klašu grupā ar projektu Smoothie shop ir Mārupes pamatskolas 4. klases skolnieces: Marija Griezīte un Keita Lukstiņa. 2. vietas ieguvēja ar projektu Podkāsts ir Mārupes pamatskolas 6. klases skolniece Elīna Dārzniece. 3. vietas ieguvējas ar projektu Palīdzīgā roka ir Mārupes pamatskolas 4. klases skolnieces: Sindija Linda Jozepa un Egija Jēkabsone. 


7. - 9. klase

1. vieta + Grand Prix  School KG (aplikācija skolas somas aizstāšanai)

2. vieta  Dzīves veidotājs (veselīga dzīvesveida programma)

3. vieta  3 Siventiņi (bērnu pieskatīšana)

Foto

Foto

Foto

1. vietas ieguvējs 7. - 9. klašu kategorijā un Grand Prix balvas ieguvējs ar projektu School KG ir Babītes vidusskolas 9. klases skolēns Germans Vlasenko. 2. vietas ieguvēji ar projektu Dzīves veidotājs ir Jaunmārupes pamatskolas 8. klases skolēni: Kristiāna Krišāne un Tomass Krūmiņš. 3. vietas ieguvēji ar projektu 3 Siventiņi ir Mārupes pamatskolas 9. klases skolnieces: Laura Stūrmane, Alise Klindžāne un Anke Launiece. 


10. - 12. klase

1. vieta  cik Tālu (saliedēšanās kāršu spēle) 

2. vieta  Cimdi autovadītājiem (cimdi autovadītājiem noguruma mazināšanai)

3. vieta  Switche (maināmi čību apvalciņi)

Foto

Foto

Foto

1. vietas ieguvēji 10. -. 12. klašu kategorijā ar projektu cik Tālu ir Mārupes Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieki: Karīna Krauze, Matīss Mīderis, Dārta Dzene un Krista Dzebale. 2. vietas ieguvēji ar projektu Cimdi autovadītajiem ir Mārupes Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieces: Nikola Aniņa un Ulrika Garisone. 3. vietas ieguvēji ar projektu Switche ir Mārupes Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieces: Danaja Lapiņa un Elīza Feodorova.


Konkursa balvu fondu veidoja biedrības “Mārupes uzņēmēji” saziedots balvu fonds.  Pirmo vietu ieguvēji saņēma balvas 100 eiro vērtībā, 2. un 3. vietu ieguvēji – veicināšanas balvas, savukārt galvenās balvas ieguvējs “Grand Prix” mājup devās ar balvu 200 eiro vērtībā.

Pasākuma noslēgumā klātesošajiem bija iespēja klātienē satikt un noklausīties influencera Artūra Jenota pieredzes  - iedvesmas stāstu, kā arī kopā nobaudīt svētku kliņģeri. 

Foto galerija

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

 

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto