Sabiedrība

Jaunieši piedalās Erasmus projektā “All You need ir Earth”

26.04.2023.

No 2023. gada 11.  līdz 19. aprīlim Polijā, Zakopanē (Tatru apgabalā), notika Erasmus jauniešu apmaiņas projekts “All You need ir Earth”. Projektā piedalījās Mārupes novada jaunieši vecumposmā no 16 līdz 19 gadiem no Latvijas, Lietuvas un Polijas.

Nedēļas garumā jaunieši veica dažādas aktivitātes gan starptautiskajās darba grupās, gan diskutēja par projekta tēmu. Projekta mērķis bija palielināt izpratni ekoloģijas un vides aizsardzības jomā, kā arī ne tikai izplatīt zināšanas, bet arī apmainīties ar starpkultūru pieredzi un iedvesmot vienam otru. Daudziem jauniešiem šī bija pirmā Erasmus+ projektu pieredze, bet ikviens atzīst, ka tā ir bijusi ļoti vērtīga.

Kristers: “Šis bija patīkamākais un aizraujošākais Erasmus+ brauciens, kāds bijis līdz šim. Attīstīju akadēmiskās zināšanas par ārvalstu kultūru un vēsturi, kā arī izmantoju iespēju pavadīt laiku lieliskā vienaudžu kompānijā, kas uzlaboja socializēšanās prasmes un veidoja stipru un, cerams, noturīgu draudzības saikni. Sajūtas un atmiņas, ko ieguvu, noteikti paliks man prātā.

Marta: “Ļoti priecājos par iegūtajiem kontaktiem un iepazītajiem cilvēkiem, tāpat arī apguvu vairāk Lietuvas un Polijas kultūru. Tāpat arī par ekoloģiju. Tā kā šis bija mans pirmais Erasmus+ brauciens, sajūtas ir neaprakstāmas. Man ļoti, ļoti, ļoti patika! Noteikti gribu doties vēl. Pirmais iespaids noteikti ir labs. Atskatoties uz piedzīvoto, secinu, ka esmu sasniegusi visus savus izvirzītos mērķus, kurus iepriekš biju ierakstīju anketā. Uzslava organizatoriem par tik profesionālu darbu. Viss bija lieliski! Paldies par doto iespēju!

Gabriela: “Viss bija lieliski, it īpaši atmiņā paliks pastaiga Zakopanē un kalnos. Atraktīvas un interesantas darba grupas, lietderīgi pavadīts laiks un nostiprinātas jau esošās zināšanas. Neaizmirstama pieredze un patīkamas atmiņas, paldies organizatoriem un līderiem.
Katrīna:Arī man šī bija pirmā pieredze šādā projektā un tā noteikti bija izdevusies! Esmu ļoti priecīga par  piedzīvojumiem, kompāniju un labi pavadīto laiku. Paldies par iespēju piedalīties šajā projektā, viss bija lieliski!"

Rainers: "Projekts bija acis atverošs ar daudzām iepriekš nepieredzētām iespējām. Pilns ar piedzīvojumiem. Patiesi izbaudīju laiku, ne tikai atpūšoties, bet arī iepazīstot citu valstu kultūru, dziļāk apgūstot sniegto tēmu. Ceru, ka nākotnē būšu vēlreiz Erasmus projektā.

Eduards: Esmu ļoti pateicīgs par iespēju piedalīties šajā projektā, viss bija tiešām lieliski! Gan mūsu kompānija, gan vietas, kur bijām, gan aktivitātes, gan vadītāji bija lieliski. Pirmais iespaids par Erasmus+ projektiem bija ļoti labs un tagad zinu, ka centīšos pēc iespējas biežāk apmeklēt šādus projektus! Paldies, ka turējāties ar mums visas šīs garās dienas!

1234


Izglītības, kultūras un sporta pārvalde