1. oktobrī - 14. Saeimas vēlēšanas

Mārupes novads

14. Saeimas vēlēšanās sestdien, 1. oktobrī, vēlētāji varēs balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs no plkst. 7.00 līdz 20.00.

Vēlēšanu iecirkņi un darba laiki Mārupes novadā

Vēlēšanu iecirkņi

* Šajās dienās vēlētāji Latvijā vēlēšanu iecirkņos var iepazīties ar kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem
un priekšvēlēšanu programmām, kā arī tie, kuriem veselības stāvokļa dēļ nav iespējas nokļūt vēlēšanu iecirknī, var
pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā.


Lai pieteiktu balsošanu savā atrašanās vietā, vēlētājam jāuzraksta iesniegums, kas no 26. septembra līdz 1. oktobra plkst. 12.00 jānogādā vēlētāja atrašanās vietai tuvākajā vēlēšanu iecirknī.

Iesnieguma veidlapa atrodama interneta vietnē www.cvk.lv / Vēlēšanas/ Saeimas vēlēšanas /14.Saeimas vēlēšanas/Balsošana vēlētāja atrašanās vietā.

Iesniegumu var nosūtīt arī pašvaldības vēlēšanu komisijai ar pasta vai e-pastu starpniecību. Ja iesniegumu sūta, izmantojot e-pastu, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu. Iesniegums pa e-pastu ir jānosūta pēc iespējas ātrāk un tai pašvaldībai, kurā ir vēlētāja dzīvesvietai (atrašanās vietai) tuvākais vēlēšanu iecirknis.

 

Balsu nodošana glabāšanā
Vēlētāji, kuriem nebūs iespējas nobalsot vēlēšanu dienā, 66 vēlēšanu iecirkņos visā Latvijā varēs nodot balsi glabāšanā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas.

Mārupes novadā balsu nodošana glabāšanā būs iespējama tikai vēlēšanu iecirknī Mārupes Kultūras
namā (Daugavas ielā 29, Mārupē) 
pirmdien, 26. septembrī, no plkst. 17.00 līdz 20.00, ceturtdien, 29. septembrī, no plkst. 9.00 līdz 12.00, piektdien, 30. septembrī, no plkst. 10.00 līdz 16.00


Vēlētājs, kurš nodevis balsi glabāšanā, drīkst pārdomāt un balsot atkārtoti vēlēšanu dienā, 1.oktobrī. Šādā gadījumā glabāšanā nodotais balsojums netiks ieskaitīts.


Personu apliecinoši dokumenti
Latvijā izsniegtus personu apliecinošus dokumentus, kam laikā no 2020. gada 1.marta beidzies derīguma termiņš, varēs izmantot personas identitātes apliecināšanai klātienē 14.Saeimas vēlēšanās.
 

Vēlēšanu iecirkņos pēc pieprasījuma varēs saņemt arī higiēniskās sejas maskas.


Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Mārupes novada Vēlēšanu komisiju, rakstot uz e-pasta adresi velesanukomisija@marupe.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 29234978.

 

Centrālās vēlēšanu komisijas izstrādātie informatīvie materiāli par 14. Saeimas vēlēšanām

Plakāts "Balsošanas kārtība" 

Plakāts "Zīmes aizpildīšana"

Plakāts "Covid-19 drošības ieteikumi"

Plakāts "Kur ziņot par iespējamiem pārkāpumiem Saeimas vēlēšanās?"

Mārupes novada Vēlēšanu komisija