Kultūra

Aicinām uz lasīšanas veicināšanas domu darītavu kopā ar viedokļu līderiem

07.03.2024.

Pasākuma afiša

Izglītības, kultūras un sporta pārvalde 7. martā aicina vecākus un ikvienu citu interesentu uz domu darītavu “Pasaule pieder tiem, kas lasa”, kurā par lasīšanas nozīmi diskutēs sabiedrībā zināmi ļaudis. Domu darītava noslēgs 2023. gada rudenī notikušo lasītprasmei veltīto ciklu, kurā Mārupes novada iedzīvotājiem piecās lekcijās, ko vadīja sava aroda profesionāļi, bija iespēja iegūt jaunas zināšanas par mūsdienu bibliotēku iespējām, kritisko domāšanu, digitālo ierīču ietekmi uz smadzenēm, lasīšanas ietekmi uz kognitīvajām spējām un digitālo lasīšanu.

Domu darītavas galvenais mērķis ir sniegt atbalstu vecākiem, lai jau ģimenē būtu izpratne par lasīšanas nozīmi, kas, savukārt, sniedz atbalstu skolām bērna turpmākai interesei par lasīšanu un līdz ar to kvalitatīvākai izglītības ieguvei.

Pasākuma pirmajā daļā – diskusijā “Ko un kā lasām mūsdienu pasaulē” – piedalīsies sabiedrībā zināmi dažādu nozaru viedokļu līderi: fonda “Viegli” padomes priekšsēdētāja ŽANETE JAUNZEME-GRENDE sniegs savu redzējumu par klasisko literatūru kā nacionālās identitātes virzītāju, fiziķis un zinātnieks MĀRCIS AUZIŅŠ stāstīs par mūsdienu lasīšanas paradumu ietekmi uz sabiedrības attīstību nākotnē, teologs KASPARS SIMANOVIČS informēs par dažādiem veidiem, kā mēs varam iegūt, lasīt un uztvert informāciju, bet digitālā satura veidotāja AGNESE KĻAVIŅA pastāstīs par mūsdienu jaunatnes pasaules uztveri, par veidu, kā jaunieši sasniedz savus mērķus.  Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties diskusijā un uzdot jautājumus tās dalībniekiem.

Otrajā daļā būs iespēja noklausīties KASPARA SIMANOVIČA priekšlasījumu par to, kā vecāki var atbalstīt skolas, veicinot bērnu interesi par lasīšanu ģimenē, par teksta izpratni – cik daudzveidīgi var raudzīties uz tekstu –, kā arī iesaistīties lektora piedāvātajos praktiskajos uzdevumos – teksta analīzē.

Dzeja nav tikai grāmatā iespiesti vārdi, to var ietērpt arī mūzikā, izdziedāt melodijā – tādēļ domu darītavas noslēgumā apmeklētājus priecēs mūziķis GORAN GORA.

Pasākums notiks 7. martā plkst. 17.30 Mārupes Kultūras namā (Mārupē, Daugavas ielā 29). Apmeklētāji aicināti iepriekš pieteikties, aizpildot anketu, kas atrodama vietnē https://ieej.lv/aqdsH. Pasākums ilgs 3,5 stundas ar pārtraukumiem.

Pasākuma laikā iespējama filmēšana un fotografēšana, iegūtais materiāls var tikt izmantots šī pasākuma atspoguļošanai Mārupes novada pašvaldības komunikācijas kanālos.

Izglītības, kultūras un sporta pārvalde par 2023./2024. mācību gada prioritātēm noteikusi lasītprasmes veicināšanu un atbalstu katra bērna izaugsmei,kopīgā mācīšanās procesā iesaistot ne tikai skolotājus un skolēnus, bet arī vecākus, pašvaldības iestāžu darbiniekus un ikvienu Mārupes novada iedzīvotāju.

Cikls “Pasaule pieder tiem, kas lasa” ir atbalsts vecākiem bērnu izglītības apguves iesaistē, lai īstenotu prioritātes un turpinātu pilnveidot kvalitatīva izglītības pakalpojuma nodrošināšanu novada izglītības iestādēs.

Lekciju cikls sasaucas ar Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes šī mācību gada vīziju “Mārupē mācās visi”.

PASĀKUMA AFIŠA

 

Sabiedrības informēšanas un multimediju nodaļa