Izglītība

Noslēdzot projektu par atjaunojamiem energoresursiem

16.05.2023.
logo

No 24. līdz 28. aprīlim Mārupes Valsts ģimnāzijas skolēni Jana Vladimirova, Anna Meikšane, Marians Eņģelis, Toms Bisters un Sabīne Egle, kā arī skolotājas Elīna Spolīte, Ingūna Grīnerte un direktora vietniece izglītības jomā Alla Žurko  Erasmus + projekta “Let's Change the World with Renewable Energy” ietvaros devās uz Poliju, lai sadarbotos un piedalītos dažādās kopīgās aktivitātes ar citu valstu skolēniem atjaunojamo energoresursu tēmas ietvaros.


Polijā latviešu skolēni pēdējo reizi satikās ar Turcijas, Beļģijas, Slovēnijas, Ziemeļmaķedonijas un, protams, skolēniem no I Liceum Ogólnokształcące i. Marii Skłodowsiej-Curie Ostšešovā, Polijā.

Nedēļas sākums bija nedaudz satraucošs, vienlaikus pozitīvu emociju pārpildīts. Sākām ar skolas iepazīšanu un “ice breaking activities” (saliedēšanās spēlēm), tur arī iepazināmies ar vēl nesatiktiem poļu skolēniem, kā arī satikām jau zināmus draugus no citām valstīm. Visas dienas garumā norisinājās dažādas aktivitātes gan skolā, gan orientēšanās spēlē Ostšešovā.
Poļu skolēni rādīja fizikas eksperimentus, kā, izmantojot dažādus enerģijas veidus, var rasties elektrība, gaisma vai kustība.  Tos varējām arī paši izmēģināt.
Nākamajā dienā mēs devāmies uz Polijas galvaspilsētu Varšavu, kur Kopernika Zinātnes Centrā (Copernicus Science Centre)  iepazināmies ar dažādiem zinātnes likumiem un ekspozīcijām bērniem un pieaugušajiem un daudz ko paši varējām izmēģināt. Pēc zinātnes centra apmeklējuma devāmies ekskursijā pa Varšavas Karalisko ceļu (Royal Route), kuras laikā iepazināmies ar Polijas un Varšavas vēstures nozīmīgākajiem notikumiem un faktiem. 

Trešdien skolēni veidoja un prezentēja zaļās pilsētas modeli un apmeklēja ūdens attīrīšanas staciju un laboratoriju, kas arī atrodas Ostšešovā. Šajā dienā skolēni ne tikai mācījās par enerģiju un ūdens attīrīšanu, bet arī piedalījās skolai nozīmīgā pasākumā - daži skolēni, kuri projektā pārstāvēja Poliju, ir izlaiduma klases skolēni – topošie absolventi. Šīs skolas tradīcija izlaidumā ir polonēzes dejošana pilsētas galvenajā laukumā. Polonēze ir viena no piecām poļu nacionālajām dejām – lēna, svinīga un gracioza. Projekta partneriem bija tas gods dejot polonēzi kopā ar izlaiduma klašu skolēniem.
Ceturtdien mēs devāmies uz Vroclavu. Apmeklējām Vroclavas Universitāti, kur klausījāmies lekciju par laikapstākļu prognožu veidošanu un laikapstākļu ietekmi uz dabu un debesīm. Kopā ar gidu iepazināmies ar Vroclavas vecpilsētu un tās vēsturi.
Piedalījāmies arī skolas 4. kursa izlaidumā, kur direktora vietniece Alla Žurko izteica pateicības un novēlējumu vārdus Ostšešovas skolas skolēniem un skolotājiem. 
Noslēguma dienā visu valstu skolēni dalījās savos iespaidos un atziņās par iegūto un piedzīvoto divos projekta pastāvēšanas gados. Katras dalībvalsts skolēni bija sagatavojuši prezentācijas par paveikto. Tika pasniegti sertifikāti par dalību pēdējā mobilitātē. Pēdējā dienā paspējām apmeklēt Ostšešovas klosteri un vakaru pavadījām, baudot pēdējos mirkļus kopā.

Polija bija pēdējā valsts "Let's Change the World with Renewable Energy" projektā. Esam pateicīgi par jaunajām zināšanām, draugiem un pieredzi, ko ieguvām. 
Tagad laiks meklēt, piedalīties un veidot jaunus kontaktus citos Erasmus + projektos! 

Mārupes Valsts ģimnāzija

projekts

projekts

projekts