Dzērves

Dzērves ir ciems, kura vēsture vēl tikai sākas. Babītes pagasta padomes 2004. gada 16. jūnija lēmums bija tas, kurā deviņiem nekustamajiem īpašumiem dots kopīgs vārds – Dzērves, tāpēc šim ciemam ir sava dzimšanas diena. Atbilstoši ilgtermiņa attīstības stratēģijai līdz  2030. gadam, ciemā paredzēta kvalitatīvas un racionālas infrastruktūras attīstīšana, kas respektē dabas vidi un kalpo par pievilcīgas dzīves telpas pamatu, ietverot laikmetīgu pakalpojumu pieejamību.

Dzērves atrodas Babītes pagasta austrumos pie Rīgas pilsētas robežas, lidostas «Rīga» skrejceļa ziemeļu galā 6,5 km no pagasta un novada centra Piņķiem.

Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas ietvaros Babītes novada plānos Dzērves redzamas kā pievilcīga dzīves vieta – zaļa, klusa, nesteidzīga privātā un publiskā telpa, kas kļūst par piemērotu dzīves vietu ģimenēm – ar sakārtotu un ērtu infrastruktūru, kas ietver dabas un kultūras mantojuma vērtības, veidojot harmonisku telpu. Ilgtermiņā tām jākļūst par pieprasītu dzīves vietu Pierīgā – drošu, pārdomātu, progresīvu un funkcionālu privātā un publisko telpu.

2021. gada sākumā Dzērvēs dzīvesvietu deklarējuši 45 iedzīvotāji.

Par godu Dzērvēm 2020. gada 19. septembrī akcijas “Katram Babītes novada ciemam savu #Laimeskoku!” laikā pie Piņķu ūdenskrātuves iestādīta japānas katsura (lat. nos. – cercidiphyllum japonicum).

(Informācija sagatavota 2020. gada nogalē).

Informācija sadaļā atjaunota 09.08.2021.