Mārupes novada pašvaldības policija par notikumiem novadā

15.01.2019.

Laika posmā no 1.janvāra līdz 13.janvārim Mārupes novada pašvaldības policijas dežūrdaļa ir saņēmusi un apkalpojusi 41 izsaukumu.

01.01.2019. plkst. 01:35 tika saņemts izsaukums uz Skulti sakarā ar konfliktu. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka konflikts izcēlies sakarā ar nesamērīgu alkohola lietošanu, kura laikā vienai personai nodarīti miesas bojājumi. Uz notikuma vietu izsaukta NMPD , kas personu hospitalizēja. Uzsākta pārbaude.

01.01.2019. plkst. 04:32 tika saņemts izsaukums uz Skulti sakarā ar konfliktu. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka konflikts izcēlies sakarā ar nesamērīgu alkohola lietošanu, kura laikā vienai personai nodarīti miesas bojājumi. Uz notikuma vietu izsaukta NMPD, kas personai notikuma vietā sniedza medicīnisko palīdzību. Uzsākta pārbaude.

01.01.2019. plkst. 21:38 tika saņemts izsaukums uz Jaunmārupi sakarā ar ģimenes konfliktu. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā ar konfliktā iesaistītajām personām tika veiktas preventīva rakstura pārrunas, kuru laikā personām izskaidrotas viņu tiesības un pienākumi. Konflikts tika atrisināts uz vietas. Tālāka policijas iejaukšanās nebija nepieciešama. Atkārtoti izsaukumi netika saņemti.

02.01.2019. plkst. 04:05 tika saņemta informācija, ka Mārupes novadā kāda persona kurai ir kustību traucējumi ir nonākusi bezpalīdzīgā stāvoklī un tai  nepieciešama palīdzība. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā personai tika sniegta nepieciešamā palīdzība.

02.01.2019. plkst. 09:10 tika saņemts izsaukums uz Mārupi sakarā ar ģimenes konfliktu. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā ar konfliktā iesaistītajām personām tika veiktas preventīva rakstura pārrunas, kuru laikā personām izskaidrotas viņu tiesības un pienākumi. Konflikts tika atrisināts uz vietas. Tālāka policijas iejaukšanās nebija nepieciešama. Atkārtoti izsaukumi netika saņemti.

02.01.2019. plkst. 13:45 tika saņemts informācija, ka kāda transportlīdzekļa vadītājs piedalās ceļu satiksmē iespējams būdams alkohola reibuma stāvoklī. Policijas darbinieki pamanot aprakstam atbilstošo transportlīdzekli, to aizturēja. Pie pārbaudes tika konstatēts, ka transportlīdzekļa vadītājs atrodas alkohola reibumā. Uz notikuma vietu tika izsaukta ceļu policija. Autovadītājs un transportlīdzeklis tika nodots ceļu policijas darbiniekiem tālāko procesuālo darbību veikšanai.

02.01.2019. plkst. 19:54 tika saņemts izsaukums uz Tīraini sakarā ar to, ka kādā dzīvoklī persona atrodas bezpalīdzīgā stāvoklī. Uz notikuma vietu tika izsaukts VUGD , kura darbinieki atvēra dzīvokļa durvis. Informācija apstiprinājās. NMP darbinieki personu hospitalizēja.

04.01.2019. plkst. 03:26 tika saņemts izsaukums uz Tīraini sakarā ar ģimenes konfliktu. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka konflikts izcēlies alkohola lietošanas rezultātā. Ar iesaistītajām personām tika veiktas preventīva rakstura pārrunas, kuru laikā personām tika izskaidrotas viņu tiesības un pienākumi, kā arī personas tika brīdinātas par atbildību, kas paredzēta par naktsmiera traucēšanu. Konflikts tika atrisināts uz vietas. Atkārtoti izsaukumi netika saņemti.

08.01.2019. plkst. 21:17 tika saņemts izsaukums uz Mārupi sakarā ar konfliktu. Nekavējoties ierodoties notikumu vietā abām konfliktā iesaistītajām pusēm tika veiktas preventīva rakstura pārrunas, kuru laikā  izskaidrotas viņu tiesības un pienākumi, pēc kā konflikts tika atrisināts uz vietas. Neviena no iesaistītajām pusēm iesniegumu iesniegt nevēlējās.

10.01.2019. plkst. 17:05 tika saņemts izsaukums uz Mārupi sakarā ar to, ka sabiedriskā vietā atrodas kāda persona neadekvātā stāvoklī. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka persona atrodas tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Persona tika nogādāta Mārupes novada pašvaldības policijā apstākļu noskaidrošanai. Pret personu uzsākta administratīvā lietvedība.

11.01.2019. plkst. 21:35 pēc saņemtās informācijas par aizdomīgu transportlīdzekli, patrulēšanas laikā tika pamanīts aprakstam atbilstošais transportlīdzeklis. Transportlīdzeklis tika aizturēts. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka gan transportlīdzeklis, gan transportlīdzekļa vadītājs atrodas valsts policijas meklēšanā. Nekavējoties tika informēta valsts policija. Transportlīdzekļa vadītājs kopā ar transportlīdzekli tika nodots valsts policijas darbiniekiem tālāku procesuālo darbību veikšanai.

12.01.2018. plkst. 23:20 tika ievērota aizdomīga mašīna, kuras vadītāja braukšanas manieres liecināja par iespējamu atrašanos alkohola reibuma stāvoklī. Automašīnas vadītājs, uz policijas darbinieku norādījumiem apturēt transportlīdzekli, nereaģēja. Pašvaldības policijas darbinieki ieslēdzot speciālo gaismas un skaņas signalizāciju sekoja automašīnai. Sadarbībā ar valsts policijas ekipāžām automašīna tika aizturēta Rīgas pilsētas teritorijā. Vadītājs atradās alkohola reibuma stāvoklī.

13.01.2018. plkst. 18:05 tika saņemts izsaukums uz Mārupi, sakarā ar to, ka kāda persona sabiedriskā vietā uzvedas neadekvāti. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka persona atrodas sabiedriskā vietā tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Persona tika nogādāta Mārupes novada pašvaldības policijā apstākļu noskaidrošanai. Pret personu uzsākta administratīvā lietvedība.

Laika posmā no 1.janvāra līdz 13.janvārim Mārupes novada pašvaldības policijas amatpersonas sastādīja 13 administratīvā pārkāpuma protokolus:

Pēc LAPK 171. panta 1.daļas un 2.daļas (Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu lietošanu atļāvusi pašvaldība, vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu) – 4;

Pēc LAPK 149.10 panta (Apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšana) – 7;

Pēc LAPK 149.23 panta (Par gājējiem noteikto prasību pārkāpšanu) – 1;

Pēc LAPK 106.panta (dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšana)- 1.