Mārupes novada iedzīvotājus aicina pārbaudīt zināšanas par demokrātiju

23.11.2023.

Latvijas Pilsoniskā alianse (LPA) aicina Mārupes novada iedzīvotājus piedalīties Demokrātijas viktorīnā, kas norisināsies ceturtdien, 30. novembrī, no plkst. 19.00 līdz 20.30 Mārupē, “Maxi Mārupe”. Viktorīnā varēs pārbaudīt savas zināšanas demokrātijas un nevalstiskā sektora jomā, kā arī meklēt atbildes dažādos vēsturiskos faktos, filmās, mākslā un mūzikā. Interesenti ir aicināti izveidot komandu līdz sešiem cilvēkiem, kā arī izmantot iespēju izklaidējošā veidā pārbaudīt esošās un gūt jaunas zināšanas.

Kopumā novembrī tiek organizētas četras Demokrātijas viktorīnas Rīgā un Pierīgā, kuru mērķis ir stiprināt un veidot saikni starp pilsoniskās sabiedrības organizācijām un iedzīvotājiem Latvijā, kā arī veicināt iesaistīšanos pilsoniskās sabiedrības organizāciju aktivitātēs. 9. novembrī pasākums norisinājās Rīgā, 16. novembrī – Siguldā un 23. novembrī tas notiek Baložos. Demokrātijas viktorīnās var piedalīties bez maksas, taču dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc LPA aicina pieteikt savu dalību. Pieteikšanās anketa pieejama šeit. Komandai, kas uzvarēs viktorīnā, būs iespēja tikt pie aizraujošas kāršu spēles “Demokrātijas spogulis”. Demokrātijas viktorīna Mārupē notiks “Maxi Mārupe”, Mārupītes gatvē 4A.

Demokrātijas viktorīnas tiek veidotas Demokrātijas akadēmijas ietvaros. Demokrātijas akadēmijas mērķis ir stiprināt Latvijas sabiedrību un tās ilgtspēju, uzlabojot sabiedrības prasmes un zināšanas par pilsoniskās sabiedrības jautājumiem.

Kopš 2023. gada sākuma LPA sadarbībā ar biedrību “Latvijas Lauku forums”, Dienvidlatgales NVO atbalsta centru, Kurzemes NVO centru, Valmieras novada fondu un Zemgales NVO centru ir īstenojusi iniciatīvu “Demokrātijas akadēmija”. Demokrātijas akadēmija darbojas ar mērķi stiprināt Latvijas sabiedrības pilsonisko kompetenci, tās kapacitāti, uzlabot informācijas pieejamību un sekmēt sadarbību un uzticību starp sektoriem un arī pilsoniskās sabiedrības vidū. Demokrātijas akadēmiju jau absolvējuši 149 dalībnieki, apgūstot mācību programmu 72 stundu apjomā. Šobrīd tiek īstenotas tiešsaistes mācības e-kursa formātā, kuru pamatā ir jau iepriekš īstenotā klātienes mācību programma. Demokrātijas akadēmijas īstenošana iespējama, pateicoties Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” (AIF) finansiālajam atbalstam. Projekta kopējās izmaksas ir 300 000 eiro, un tās 100 % apmērā nosedz AIF.

Par Latvijas Pilsonisko aliansi

Latvijas Pilsoniskā alianse ir neatkarīga jumta nevalstiskā organizācija pilsoniskās sabiedrības un demokrātijas stiprināšanas jomā, kuras misija ir pārstāvēt pilsoniskās sabiedrības, tai skaitā biedrību un nodibinājumu kopējās intereses, kas balstītas uz demokrātijas pamatbrīvībām un cilvēktiesībām. Latvijas Pilsoniskā alianse apvieno vairāk nekā 140 biedrus, kas kopumā aptver aptuveni 70 000 privātpersonas.

 

Papildu informācija:
Lilita Pelčere
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Pilsoniskā alianse 
Tālrunis: +371 26627578
E-pasta adrese: lilita@nvo.lv
www.facebook.com/latvijaspilsoniskaalianse