Sabiedrība

Uzsākti vairāku ielu pārbūves darbi

12.08.2020.

Mārupes pašvaldība uzsākusi ielu pārbūves darbus novadā, kopumā šosezon labiekārtojot sešas ielas, kurās plānots izbūvēt asfalta segumu, ierīkot gājēju celiņus un ielu apgaismojumu.

Uzsākti ielas pārbūves darbi Paleju ielā posmā no Paleju ielas 82 līdz Lillliju ielai. Saskaņā ar ielas pārbūves projektu Paleju ielā plānots ieklāt asfalta segumu, izbūvēt gājēju celiņu un ielas apgaismojumu. Būvdarbus veic SIA “Baltijas Būve”.

Darbi uzsākti arī Dāliju, Prūšu un Skaņā kalna ielās šādos posmos:

  • Dāliju ielā no Rožu ielas līdz Skaņā kalna ielai,
  • Prūšu ielā no Rožu ielas līdz Skaņā kalna ielai
  • Skaņā kalna ielā no Prūšu ielas līdz Irbītes ielai

Šajās ielās tiks izbūvēts asfaltbetona segums un ierīkots ielu apgaismojums. Būvdarbus veic SIA “Binders”.

Savukārt Rožleju, Paleju un Upesgrīvas ielā posmā no Pededzes ielas līdz Kantora ielai, uzlabojot satiksmes drošību, uzsākti gājēju celiņa izbūves darbi. Būvdarbus veic SIA “Binders”.

Būvdarbu veikšanas laikā tiks nodrošināta pieeja būvdarbu zonā esošajiem nekustamajiem īpašumiem. Lūdzam satiksmes dalībniekus ievērot izvietotās ceļa zīmes un atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Ielu pārbūves investīciju projektu īstenošanai pašvaldība ir saņēmusi valdības apstiprinājumu par valsts aizdevuma piešķiršanu, pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 12. maija noteikumiem Nr. 278 "Noteikumi par nosacījumiem un kārtību, kādā pašvaldībām izsniedz valsts aizdevumu ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai saistībā ar Covid-19 izplatību". Augstāk minēto projektu realizācijai, tai skaitā arī Kungu ielas pārbūves projektam, kas tiks realizēts nākamgad, pašvaldība kopumā Valsts kasē aizņemsies finanšu līdzekļus 1,6 miljonu eiro apmērā.