Sabiedrība

Ielām ar grants segumu tiek veikta divkārtu virsmas apstrāde

05.08.2020.

Lai nodrošinātu komfortablākus braukšanas apstākļus un uzlabotu ceļu stāvokli, Mārupes novadā grants ceļiem tiek veikta ceļu seguma divkārtu virsmas apstrāde.

Saskaņā ar noslēgto būvdarbu līgumu dubultā virsmas apstrāde šajā sezonā tiks veikta vairākām novada ielām:

  • Skuju ielai (posmā no Čiekura ielas līdz īpašumam “Priežulejas”),
  • C-25 Peles - Dzilnas (posmā no C-4 līdz īpašuma “Mežābeles” beigām),
  • C-9 (posmā no Skultes ielas līdz PK.0+657)
  • Laimdotas ielai (posmā no Mēmeles ielas līdz Laimdotas ielai 18)
  • Vārpu ielai (posmā no Plieņciema ielas līdz Ziedleju ielai),

 

Šādu risinājumu ceļa seguma uzlabošanai pašvaldība izmēģināja jau pagājušajā gadā, secinot, ka, izmantojot šo tehnoloģiju, paildzinās ceļa kalpošanas laiks un tiek nodrošināti komfortablāki braukšanas apstākļi.

Divkārtu virsmas apstrādes rezultātā grants seguma vietā ceļš iegūst melnu segumu, kas līdzinās asfaltam. Ar šādu metodi uzlabotais ceļa segums atšķirībā no grants seguma neput, šādiem ceļu posmiem nav nepieciešams veikt greiderēšanu. Tas arī pasargā ceļu no klimatisko apstākļu (ūdens) iedarbības.

Tomēr jāņem vērā, ka ceļi ar divkārtu virsmas apstrādes segumu nav tik nestspējīgi kā asfalta ceļi, tāpēc tos var sabojāt pārkrautais smagais transports vai pārgalvīga manevrēšana, driftēšana, līdz ar to ielu virsmas apstrāde tiek veikta ielām ar nelielu satiksmes intensitāti.

Pašvaldība grants seguma ielu virsmas apstrādē šogad plāno ieguldīt kopumā 105 811,68 eiro bez PVN. Būvdarbus veic SIA "Strabag".