Sabiedrība

Turība šogad turpinās īstenot izglītojošo projektu Mārupes pamatskolā

26.02.2024.

Lai veicinātu uzņēmējdarbības izglītību jauniešu vidū, "Biznesa augstskola "Turība"" sadarbībā ar Mārupes pamatskolu arī šogad turpinās izglītojošo projektu - nodarbību ciklu, kurā 5. - 9. klases skolēni tiks iepazīstināti ar dažādiem uzņēmējdarbības pamatiem un prasmēm, kas noderēs tālākai karjeras un personības pilnveidei. Pirmās nodarbības, ko vadīs "Turības" pasniedzēji, savas nozares profesionāļi, sāksies jau 28. februārī.

Pagājušajā mācību gadā "Turība" kopā ar Mārupes pamatskolu uzsāka Latvijā unikālu, pirmo izglītojošo projektu, un, saņemot labas atsauksmes, šis projekts tiks turpināts arī šajā mācību gadā.

Tāpēc arī šogad "Turība" turpinās sniegt savas zināšanas jauniešiem, lai iezīmētu kādam ceļu uz uzņēmējdarbību vai savu biznesu. “Esam piesaistījuši labākos no saviem resursiem, lai turpinātu mūsu iesākto ceļu un nodrošinātu, ka jaunietis no piektās līdz devītajai klasei “iziet” cauri piecām ar uzņēmējdarbību saistībām tēmām, un ļoti iespējams, ka tieši šīs tikšanās reizes būs kā rezultāts kādam jaunam uzņēmējam mūsu valstī,” secina šī izglītības sadarbības projekta no augstskolas puses vadītājs, "Turības" pasniedzējs, SIA “HAVAS Latvija” pasažieru apkalpošanas departamenta un šī uzņēmuma radio vadītājs Kaspars Bernāns.

Šī mācību gada plāns paredz katrai klasei (no 5. līdz 9. klasei) savu konkrētu tēmu par uzņēmējdarbību. Ar katru klasi 2-3 reizes mācību gada laikā tiksies "Biznesa augstskolas "Turība"" pasniedzēji un dažādu nozaru profesionāļi – Kapars Bernāns, Jana Bunkus, Evija Kļave, Ivo Krievs un Zane Driņķe, lai ar skolēniem runātu par to, kā sevi pozicionēt un atrasties darba tirgū, personīgā zīmola veidošanu, stresa vadību un laika plānošanu, kā arī datu drošību un budžetu.

Šīs sadarbības pilotprojekts notika 2022./2023. mācību gadā, kad skolēniem bija iespēja noklausīties sešus "Biznesa augstskolas "Turība" pasniedzēju iedvesmojošos stāstus un gūt ieskatu uzņēmējdarbības vidē. Kaspars Bernāns atzina: “Iespēja sadarboties ar Mārupes pamatskolu sniedza nenovērtējamu pieredzi un jaunas emocijas, jo darbs ikdienā ar pieaugušiem cilvēkiem un jauniešiem ir kā salīdzināt dienu pret nakti. Kopumā tas ir gan piedzīvojums, gan pārbaudījums pašam sev, tai skaitā, arī savam iekšējam bērnam, kuru ikdienā mēs ārā mēdzam neizlaist.

Augstskolas vīzija ir palielināt jauniešu interesi par uzņēmējdarbību, jau integrējot to skolēnu mācību procesā, tādējādi sniedzot pievienoto vērtību standartizētajam mācību saturam ar mērķi palīdzēt Latvijas uzņēmējdarbības videi nākotnē. Skolēniem ir iespēja iesaistīties arī citos "Biznesa augstskolas "Turība" rīkotajos uz biznesa domāšanu vērstos pasākumos, piemēram, Uzņēmējdarbības skola, biznesa ideju hakatons “To Be”, apmeklēt dažādas vieslekcijas un izglītojošus pasākumus.

 

"Biznesa augstskola "Turība""