Sabiedrība

Šodien Mārupes Jauniešu centra pamatos ielikta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm

19.04.2021.

2021. gada 19. aprīlī ielikti pamati Mārupes Jauniešu centra būvniecībai. Ēkas pamatos ievietota laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, piemiņas monēta un šī gada aprīļa izdevuma “Mārupes Vēstis”.

Citāts no Mārupes novada jauniešu vēstījuma nākamajām paaudzēm: “Mēs - Mārupes jaunieši, esam apņēmības pilni izveidot jauniešu centru par mājīgu pulcēšanās vietu ikvienam radošam, ideju bagātam jaunietim. Šis jauniešu centrs pavērs iespējas rast domubiedrus un kopīgiem spēkiem realizēt jaunas idejas, pilnveidot Mārupes novadu, socializēties un pavadīt savu laiku produktīvi radošā atmosfērā.

Nākotnes jauniešiem vēlamies novēlēt ticību sev un savai balsij, jo tieši mūsu ticība un neatlaidība ļāva arī citiem noticēt mūsu idejām un tagad tiek sperti pirmie soļi šī sapņa realizēšanai. Mēs vēlam, lai nākotnē jauniešu centrs kļūtu par vietu, kur ikviens spēj rast sev tīkamas nodarbes un gūt atbalstu savu iniciatīvu realizēšanai!”

jauniešu centrs foto

jauniešu centrs foto

jauniešu centrs foto

jauniešu centrs foto

jauniešu centrs foto

Projektu rezultātā tiks uzbūvēta ap 90 m² liela ēka Dreimaņu ielā 12 un labiekārtots teritorijā esošais sporta laukums, lai nodrošinātu ērtāku piekļuvi vingrošanas stieņiem, kā arī darītu ērtāku un patīkamāku uzturēšanos laukumā. 

Jauniešu centrā paredzēta darba telpa, neliela noliktavas telpa, labierīcības un plašāka telpa pasākumu organizēšanai. Labiekārtota tiks arī apkārtējā teritorija - ieklāts bruģis, lai atvieglotu piekļuvi vingrošanas stieņiem, uzstādīts apgaismojums, kas ļaus laukumā vingrot arī rudens vakaros, un uzstādīts viedais soliņš. Pie jauniešu centra tiks ierīkots publiskais dārzs ar siltumnīcu, kur jaunieši varēs audzēt pārtiku, kompostēt atkritumus, mācīties kopt augļkokus un dalīties priekā par panākumiem ar ikvienu novadnieku. Šāds publiskais dārzs īpaši priecēs tos jauniešus, kuri dzīvo dzīvoklī, bet vēlēsies paši iestādīt savu tomātu vai saulespuķi un rūpēties par to. 

Jaunā ēka un sporta laukums tiek būvēta, īstenojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektus - Nr. 20-04-AL04-A019.2201-000002 “Jauniešu centra izveide” un Nr. 20-04-AL04-A019.2201-000004 “Sporta laukuma labiekārtošana”.

Projektu sagatavoja un būvniecību īsteno SIA “Kvites” un SIA “DL BŪVE”. Projekta kopējās izmaksas ir 159 000 EUR bez PVN, tajā skaitā Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums 58 500 EUR apmērā.

Jauniešu centru plānots nodot ekspluatācijā 2022. gada pirmajos mēnešos.