Pasākumu cikla "Dzīvā bibliotēka" ietvaros Biznesa Vēstniecībā viesojas leģendāra runas pedagoģe Aina Matīsa

04.11.2019.

Kā noslēdzošo pasākumu cikla “Dzīvā bibliotēka” viesi uzaicinājām leģendāru runas pedagoģi Ainu Matīsu. Šis lēmums bija diezgan apzināts, jautāsiet kāpēc?

Ainas kundze ir kā “melnais zirdziņš” - savā ziņā neredzama, bet tik mīļa un daudzām jo daudzām Latvijas teātra, kino un mūzikas pasaules zvaigznēm Skolotāja ar lielo burtu. Kā viņa pati teica: “Ja man būtu jābūt šaha kauliņam, es noteikti būtu melnais zirdziņš.”

aina

aina

aina

Vakara gaitā Aina Matīsa dalījās stāstos par savām profesionālajām gaitām un ar prieku vēstīja, ka “cilvēki ir norīvējuši kantes - palikuši draudzīgāki, saprotošāki un ir mazinājušās bailes no citādības.” Sašutumu Ainas kundzei rada tie, kuri pamet Latviju un vēlas to aizmirst. Minot, ka atšķirība starp šī un aizgājušā laika “bēgļiem” ir, ka šī laika “bēgļi’ vēlas aizmirst visu, kas sasistās ar Latviju un tajā notiekošo. Savukārt, aizgājušā laika “bēgļi” joprojām, no paaudzes paaudzē, vēlas saglabāt piederību Latvijai un tās tautai.

Kas attiecas uz tēatri - Ainas kundze iet uz kino! Šī laika teātris viņai liekas garlaicīgs, nepatīk tā forma - zudis patiesums, emocijas. Aktieri “spēlē ļoti labi, bet izrādes ne vienmēr spēlē ļoti labi.” Līdz ar to, Ainas kundze minēja, ka pēdējos četrdesmit gados nav redzējusi labāku izrādi par Dailes teātrī iestudēto H. Ibsena dramatiskās poēmas "Brands" skatuvisko interpretāciju.

Šobrīd Ainas kundze joprojām strādā Latvijas Kultūras akadēmijā un pasniedz skatuves runu un aktiermeistarību topošajiem aktieriem un režisoriem. Priecājas par ikdienu, ko var pavadīt kopā ar jauniem un zinātkāriem jauniešiem. Savās nodarbībās jaunajiem aktieriem un režisoriem cenšas iemācīt un ierādīt, ka “tur, kur smaržo pēc lielas naudas, ne vienmēr smaržo pēc lielas kvalitātes!” Aicina jauniešus sava profesionālā ceļa sākumā būt patiesiem, izturēties cieņpilni un toleranti. Gan pret saviem līdzcilvēkiem, gan pret kolēģiem.

Lai nemirstošs dzīvesprieks un pozitīvs skats uz dzīvi. “Laimes nav un nevar būt, ir tikai mazi ikdienīgi prieki!”

Pasākums tiek līdzfinansēts Mārupes novads projektu konkursa «Mārupe - mūsu mājas 2019» ietvaros.