Biedrība “Pierīgas partnerība” stiprina sadarbību ar Islandes kolēģiem

09.11.2023.

Biedrība "Pierīgas partnerība" EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros no 2023.gada augusta līdz decembrim īsteno divpusējās sadarbības iniciatīvu „Kopā stiprāki un zinošāki”.

Iniciatīvas ideja veidojusies projekta “Biedrības “Pierīgas partnerība” kapacitātes stiprināšana efektīvai līdzdalībai” ietvaros, un tās mērķis ir stiprināt sadarbību starpvalstu līmenī, nodrošinot kopīgu aktivitāšu plānošanu un īstenošanu, kā arī sniegt padziļinātāku zināšanu pārnesi, izpratni Pierīgas partnerības biedrorganizāciju vidū.

Projekta vadītāja un biedrības “Pierīgas partnerība” administratīvā vadītāja Maija Bebre norāda, ka iniciatīva veicinās ciešāku sadarbību starp Latvijas un Islandes organizācijām, sniedzot iespēju abu valstu organizācijām izprast vienam otru labāk. “Lai izprastu un iegūtu praktisku pieredzi NVO Info punkta pārstāvētajās jomās un procesos, to tematisko grupu vadītājiem ir nepieciešama praktiska mācīšanās klātienē. Mēs ticam, ka Islandē gūtās zināšanas un pieredze pēc tam būs izmantojama organizācijas turpmākajās iniciatīvās Latvijā, sadarbību veidošanā, biedrorganizāciju līdzdalības veicināšanā.

Tiekoties ar Islandes organizāciju pārstāvjiem, piemēram, par jauniešu, vides jautājumiem, sociālajiem jautājumiem, iedzīvotāju kopienu aktivizēšanu, plānots iepazīties ar veiksmes stāstiem, kas sniegtu iedvesmu arī nākotnes sadarbībai un kopīgotu zināšanas ar NVO info punkta tematisko grupu dalībniekiem, daloties sniegtu ieskatu arī citiem biedriem, interesentiem. Tāpat tiktu stiprināta NVO info punkta zināšanu bāze un motivācija darbam nākotnē, tostarp iespēju pārstāvēt intereses.

Iniciatīva "Kopā stiprāki un zinošāki" veicinās vairākas aktivitātes, no kurām galvenā ir pieredzes pārnese jeb izpētes brauciens uz Islandi, kura laikā ne tikai plānots tikties ar organizācijām, bet arī kopīgi organizēt izsoli sociālās organizācijas “Specialistarnir” atbalstam tirdzniecības centrā Eiðistorg Reikjavīkas piepilsētā Seltjarnarnes, tādējādi tas ļautu izprast Islandes sabiedrību, demokrātijas apziņu, skaidrāka procesa izpratni. “Pierīgas partnerība” uzrunās vietējos amatniekus, mājražotājus par iesaisti, sniedzot savus produktus izsolei.

Plānota vizīte ir sadarbības stiprināšanai ne tikai starp biedrību “Pierīgas partnerība” un partneri Islandē - Icelandic Rural Community Association (Landsbyggðin lifi), bet paplašinātu sadarbību starpvalstu līmenī plašāk, iesaistot biedrorganizācijas no abām valstīm. Vizītē uz Islandi piedalīsies pieci pārstāvji no biedrības "Pierīgas partnerība" biedroganizācijām un NVO info punkta tematisko grupu aktīvisti un vadītāji, un tā tiek plānota 2023. gada novembra izskaņā kā piecu dienu sadarbības un pieredzes apmaiņas vizīte Islandes pilsētā Reikjavīkā, kur bāzēta partnerorganizācija. Vizīte plānota kā sarunu, iepazīšanās klātienē, ar diskusijām un dialoga veidošanu ar Islandes organizācijām un kopīgu domapmaiņu diskusijas veidā ar organizāciju pārstāvjiem. Iniciatīvas rezultātā plānots arī attīstīt ideju un veidot iestrādnes sadarbības projektu veidošanai nākotnē starptautiskajos projektu konkursos.

Divpuspējās inciciatīvas projektu "Kopā stiprāki un zinošāki" (projekta nr. AIF/2023/BI/22) finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”, un tā kopējais piešķirtais finansējums ir 4 983,08 eiro.

 

Plašāka informācija:

Maija Bebre, biedrības “Pierīgas partnerība” administratīvā vadītāja

info@pierigaspartneriba.lv, +371 28644888