XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku auto, dodoties pa Dziesmu un deju svētku ceļu “Saulesvija”, piestājis Mārupes novada Piņķos un Jaunmārupē

29.07.2021.

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiens epidemioloģisko drošības apsvērumu dēļ šogad tiek veidots kā klātienes mirkļu un video fiksējums norisēm pašvaldībās, kur nepilnas stundas garumā īpašais svētku vēstnesis kopā ar atraktīvu ceļotāju - sveicinātāju - nodod svētku organizatoru pateicības un dāvanas ikvienam, kurš gatavojās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, apguva svētku repertuāru, veidoja video sveicienus un video priekšnesumus, piedalījās videoklipu filmēšanā.

29. jūlijā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku auto, dodoties pa Dziesmu un deju svētku ceļu “Saulesvija”, piestāja arī Mārupes novada Piņķos pie Babītes Kultūrizglītības centra un Jaunmārupē Švarcenieku muižas parkā, kur līksmām dziesmām un dejām to sagaidīja novada kolektīvi: Mārupes Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris, Babītes Kultūrizglītības centra koklētāju ansamblis “BALTI”, Babītes Mūzikas skolas koklētāju ansamblis „Dzītariņi”, kā arī pārstāvji no Mārupes novada izglītības iestāžu kolektīviem: Jaunmārupes pamatskolas bērnu deju kolektīva “Ozolēni”, Mārupes pamatskolas bērnu deju kolektīva “Apodzēni”, Mārupes Valsts ģimnāzijas jauktā kora, zēnu kora un meiteņu kora, Mārupes Valsts ģimnāzijas mūsdienu deju kolektīva, kā arī Babītes vidusskolas zēnu kora “Trellis”, Babītes vidusskolas tautas deju kolektīva “Bize” un Babītes vidusskolas 5. - 9. klašu kora “Virza”. 

Simboliskajā svētku gājienā piedalījās un svētku uzrunas teica Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ence, priekšsēdētāja vietnieks Mārtiņš Bojārs, Mārupes novada Mārupes Kultūras nama direktore Ira Dūduma un pašvaldības izglītības darba speciāliste Māra Vilciņa - Rugāja. 

Notikuma laikā svētku auto no 12. jūlija līdz 29. jūlijam ieripojis katrā no 43 Latvijas pašvaldībām. Mārupes novads bijis pirmspēdējais posms pirms noslēguma Rīgā. 
Katras dienas videoapskati tiek izvietoti svētku mājaslapā nacgavilet.lv, svētku profilā digitālajā platformā “Youtube”, kā arī sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, savukārt septembrī pirmizrādi piedzīvos režisora Paula Dombrovska dokumentālā filma pēc Dzintara Dreiberga idejas.

KONTEKSTS:

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziediundejo2021 notiek no 12. jūlija līdz oktobra beigām. Plānots, ka svētku kopējo programmu veidos 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Norises plānotas pašvaldībās, pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, ārtelpās. Jebkurā svētku norisē dalībnieku skaits ir no 1 līdz tajā brīdī valstī atļautajam skaitam, nenotiek plaša pulcēšanās, nav plānoti centralizēti mēģinājumi un garš mēģinājumu process. Norises tiks iemūžinātas videoierakstos. Visi videomateriāli tiks nodoti Rakstniecības un mūzikas muzejam topošās Dziesmu un deju svētku ekspozīcijas vajadzībām kā spilgta 21. gadsimta liecība.

Foto galerija

Saulesvija 29.07.2021.

Saulesvija 29.07.2021.

#dziediundejo2021