Uz laiku pārtraukta šķiroto atkritumu laukuma Jaunmārupē darbība. Kur likt dārza atkritumus?

26.03.2020.

SIA "Meliorators-J" un biedrība "Eco line" informē, ka ņemot vērā izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, kā arī rūpējoties par darbinieku un klientu veselību, drošības nolūkos no 26.marta līdz ārkārtējā stāvokļa beigām būvgružu šķirošanas un pārstrādes kompleksā, Jaunmārupē, apturēta visa veida (šķirotu, nešķirotu) atkritumu pieņemšana no privātpersonām.

Nepieciešamības gadījumā iedzīvotāji var izmantot konteineru nomas pakalpojumus ( 8m3 konteinera nomas cena, sākot no 110 EUR t.sk. PVN). Pakalpojuma pieteikšana iespējama, zvanot uz tel: 28688000, vai e-pasts: mjbirojs@inbox.lv. Konteineru piegādes tiks nodrošinātas arī sestdienās!

Kādas vēl ir iespējas atbrīvoties no dārza atkritumiem?

Viens no labākajiem veidiem, kā utilizēt bioloģiskos atkritumus, ir veidot kompostu. Augstvērtīgs komposts ir ļoti noderīgs augsnes uzlabošanai un augiem kalpo par nozīmīgu barības vielu ieguves avotu.

Ja kompostu veidot nav vēlmes vai iespējas, atbrīvoties no bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem var izmantojot “Eco Balta vide” priekšapmaksas maisus, ko var iegādāties ziedu veikalos – Rimi, Elvi un pie Mārupes domes ēkas. Ja ir iegādāti šādi maisi, par to izvešanu vairs nav jāmaksā, to cenā jau ir iekļauta atkritumu izvešanas maksa.

Privātmāju īpašniekiem ir iespēja iegādāties arī konteinerus, sazinoties ar “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centra darbiniekiem, lai vienotos par nosacījumiem.