Treneris Janišonis: “Ieguldītais darbs ir vainagojies ar labiem panākumiem”

07.06.2019.

Šajā sezonā Mārupes pašvaldība var lepoties ar Mārupes sporta centra sieviešu volejbola komandas panākumiem. Mārupes volejbolistes šogad kļuva par Latvijas kausa ieguvējām, savukārt Nacionālās līgas finālā izcīnīta otrā vieta.

17. maijā, Mārupes Kultūras namā, noslēdzot 2018./2019.gada volejbola sezonu, tika apbalvotas un godinātas Latvijas labākās volejbola komandas un labākie spēlētāji, tai skaitā mūsu meiteņu volejbola komanda.

Mārupes Vēstis aicināja uz īsu sarunu Mārupes SC volejbola sieviešu komandas treneri Jorenu Janišoni.

Kāda ir sajūta pēc Latvijas kausa iegūšanas?

Sajūtas uzreiz pēc kausa iegūšanas bija neaprakstāmas, bija milzīgs gandarījums, jo ieguldītais darbs un laiks, kas tika pavadīts sporta zālē, deva rezultātu. Tagad ir pagājis zināms laiks, un sāku jau domāt un ieskicēt lietas, kas būs vajadzīgas, lai mums tas izdotos vēlreiz.

Kādi bija noteicošie faktori, kas nodrošināja komandas uzvaru?

Sezona bija gara un ļoti emocionāli piesātināta, viegli mums negāja ne treniņos, ne spēlēs, bet tieši tad, kad nospēlējām kā komanda un kad meitenes bija noskaņojušās, mēs varējām apspēlēt gandrīz jebkuru pretinieku. Atkārtošos sakot, ka mums nekas nenāca viegli vai vienkārši, visu izdarījām ar smagu darbu un ar lielu vēlmi uzvarēt. Par to jāsaka paldies meitenēm!

Kā jūs raksturotu savu komandu?

Nav tāda viena vārda, ar ko varētu raksturot šo komandu, jo meitenes ir ar dažādām ambīcijām un uzskatiem par volejbolu un dzīvi, kas varbūt arī nedaudz patraucēja sezonas beigās, bet meitenes tomēr ir malači. Liels darba apjoms tika paveikts treniņos un spēlēs, kas vainagojās ar labiem panākumiem. Komandā spēlē arī divas ļoti talantīgas un daudzpusīgas spēlētājas Marta Ozoliņa un Monta Urbāne, sportistes ar jau starptautisku pieredzi, kuras mums šogad ļoti palīdzēja, lai gan Marta paralēli trenējās un  gatavojās pludmales volejbola sezonai un Monta turpina studijas RSU, ko apvienot ar volejbolu ir gana sarežģīti. Bez viņām mēs nebūtu tur, kur mēs tagad esam, paldies arī viņām! 

Kādi ir turpmākie izaicinājumi gan kā trenerim, gan komandai?

Katra nākamā sezona ir kā jauns izaicinājums, ar kuru jātiek galā. Spēlētājas pēc sezonas iet prom, ir jāmeklē aizvietotājas, kas nav vienkārši. Šobrīd meklējam sponsorus, kas varētu mums palīdzēt attīstīties kā komandai, tāpat arī tiek plānots treniņu process uz nākamo sezonu. Lai gan sezona pavisam nesen beidzās, darba ir gana daudz un nav laiks gulēt pie jūras un sauļoties! Gribu teikt lielu paldies arī Mārupes novada domei, Mārupes sporta centram un visiem pārējiem, kas mums šogad palīdzēja spert lielu soli uz priekšu. Mēs centīsimies arī nākamajā sezonā jūs iepriecināt un cīnīties par uzvaru katrā spēlē.

f